میز خدمت الکترونیکی

جوانی جمعیت

امروز : 04 مرداد 1403

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

EN
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
شعار سال
  • 1402/06/14 - 18:21
  • 1277
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /Zb7z
درخــشش دانشگاه در آخــرین رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیایی تایمز

دانشگاه علوم پزشکی کاشان موفق به اخذ رتبه ۱۳ کشوری در نظام رتبه‌بندی تایمز شد/ ارتقای 29 رتبه ای دانشگاه

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: این دانشگاه موفق به اخذ رتبه ۱۳ کشوری در نظام رتبه‌بندی تایمز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر مهدی رسولی منش، با اشاره به آخرین ویرایش 2023 «رتبه‌بندی دانشگاه ها و موسسه آموزشی آسیایی نظام رتبه‌بندی تایمز» افزود: این دانشگاه همچنین موفق به اخذ رتبه ۱۱۶ آسیایی گردید.
 
وی گفت: پایگاه رتبه بندی تایمز یکی از نظام های رتبه بندی معتبر در سطح بین المللی است که در 2013 میلادی برای اولین بار رتبه بندی دانشگاه های آسیایی را در کنار رتبه بندی های بین المللی خود انجام داد.
 
معاون آموزشی دانشگاه اظهار داشت: روش شناسی این رتبه بندی همانند روش شناسی رتبه بندی جهانی تایمز است که از 13 شاخص در قالب 5 معیار آموزش (25)، پژوهش (30)، استنادات (30)، درآمد صنعتی (7.5) و وجهه بین المللی (7.5) استفاده کرده است که در رتبه بندی دانشگاه های آسیایی این شاخص ها جهت رتبه بندی مجددا تنظیم می شوند.
 
وی، با بیان اینکه نظام رتبه بندی تایمز شامل سنجه های آموزش، پژوهش، استنادها، درآمد صنعتی و چشم انداز جهانی می‌باشد، تصریح کرد: کشور ایران در بین کشورهای اسلامی قاره آسیا، با حضور 65 دانشگاه و موسسه آموزشی رتبه اول را به خود اختصاص داد و دانشگاه علوم پزشکی کاشان از اغلب دانشگاه های علوم پزشکی مادر رتبه بالاتر در این نظام را به دست آورد.
 
دکتر رسولی منش گفت: همان گونه که در جدول زیر نشان داده شده است، در رتبه بندی آسیایی 2023 تایمز، دانشگاه علوم پزشکی کاشان موفق به اخذ رتبه ۱۳ کشوری و ارتقا  29 رتبه ای آسیایی شده است.
 
وی گفت: از میان کشورهای اسلامی قاره آسیا،‌ در مجموع 253 دانشگاه از 17 کشورهای اسلامی در رتبه‌بندی 2023 حضور دارند و این در حالی است که در رتبه بندی 2022 این تعداد 209 دانشگاه بوده است و نام 928 موسسه از 36 کشور آسیایی به چشم میخورد که دانشگاه علوم پزشکی کاشان موفق به کسب رتبه  116 در بین آنها شده است.
 
دکتر رسولی منش، این دستاورد مهم و موفقیت بزرگ را تبریک عرض نموده و از زحمات بی دریغ و خالصانه ریاست دانشگآه، مسئولین، کارکنان، اعضای هیات علمی و دانشجویان تشکر کرد.
  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,آموزشی,اخبار مهم
  • کد خبر : 103352
کلمات کلیدی
کاربر روابط عمومی
خبرنگار

کاربر روابط عمومی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب

سامانه گفتگوی آنلاین