میز خدمت الکترونیکی

جوانی جمعیت

امروز : 02 مرداد 1403

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

EN
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
شعار سال
  • 1403/04/13 - 12:34
  • 255
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /ZWBS

کمیته فنی اجرایی کنترل بیماریهای منتقله از پشه آئدس برگزار شد

نهمین کمیته فنی اجرایی کنترل بیماریهای منتقله از پشه آئدس روز شنبه 1403/4/9در دفتر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد.

به گزارش روابط دانشگاه ، معاون بهداشت دانشگاه هدف از تشکیل جلسه را حفظ آمادگی سیستم بهداشت و درمان در کنترل و مقابله با بیماریهای احتمالی ناشی از گزش پشه آئدس با مشارکت کامل کلیه سازمانها و ادارات عنوان کرد.

 

دکتر مهدی دلاوری خواستار برنامه ریزی دقیق در خصوص اطلاع رسانی جامعه در پیشگیری از این بیماریها و پیش بینی های لازم جهت  مدیریت بهداشتی درمانی و تجهیزاتی در این زمینه شد.

 

رئیس گروه واحد بیماریهای واگیر معاونت بهداشت با اشاره به خطر سرایت بیماریهای تب دانگ، چیکون گونیا و زیکا از طریق گزش پشه آئدس و گزارش بیماری تب دانگ در برخی از استانهای کشور، در خصوص گسترش جهانی و منطقه ای بیماریهای فوق، راههای انتقال بیماری و راههای پیشگیری از آن توضیحاتی را بیان کرد.

 

جواد رجبی خاطرنشان کرد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کاشان هرساله برنامه چک حشره شناسی جهت یافتن پشه آئدس انجام می گردد که تاکنون پشه فوق صید نشده است.

 

وی افزود بیماریهای ناشی از گزش پشه آئدس با علائم تب، لرز، استفراغ مکرر درد مفاصل و خونریزی از اعضای بدن بروز میکنند وسیستم بهداشتی درمانی باید ضمن آمادگی برای مقابله با آن در خصوص گزارش موارد مشکوک بیماری هوشیار باشد.

 

دکتر روح اله دهقانی فوکال پوینت این برنامه ضمن اشاره به  نقش پشه آئدس در انتقال انواع بیماریها و تاکید بر رعایت نکات پیشگیرانه ، درخصوص نحوه زیست پشه ها توضیحاتی را نمود.

 

دکتر محمد کاظم سیاح متخصص بیماریهای عفونی در خصوص برگزاری کلاسهای آموزشی و باز آموزی جهت کادر درمانی بیمارستانها  مطالبی را بیان کرد.

 

شایان ذکر است بر اساس گزارش مراکز بهداشت شهرستانها اقدامات خوبی در خصوص بهسازی محیط و شناسایی مناطق پرخطر از نظر زیستگاههای احتمالی پشه آئدس در مرکز بهداشت شهرستان کاشان وشبکه بهداشت ودرمان شهرستان آران وبیدگل انجام شده است.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,بهداشت
  • کد خبر : 131211
کلمات کلیدی

تصاویر

کاربر روابط عمومی
خبرنگار

کاربر روابط عمومی

تنظیمات قالب

سامانه گفتگوی آنلاین