میز خدمت الکترونیکی

جوانی جمعیت

امروز : 02 مرداد 1403

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

EN
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
شعار سال
  • 1403/04/20 - 11:06
  • 107
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /ZzDS

کارگاه آموزشی شیوه نامه واستانداردهای غربالگری کم شنوایی و ناشنوایی نوزادان و کودکان برگزار شد

کارگاه آموزشی شیوه نامه واستانداردهای غربالگری کم شنوایی و ناشنوایی نوزادان با حضور رئیس و کارشناس اداره سلامت گوش و شنوایی وزارت بهداشت روز دوشنبه 1403/4/18 در سالن قریب دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه،دکتر سعید محمودیان رئیس اداره سلامت شنوایی وزارت بهداشت با اشاره به انجام برنامه شنوایی سنجی طبق دستور العمل های ابلاغی اظهار داشت: اجرای راهکار های کاربردی تشخیص و درمان زود هنگام شنوایی و مشکلات آن از موضوعات مهم جهان و ایران به شمار می رود.

معاون بهداشت و رییس مرکز بهداشت دانشگاه در ابتدای  این کارگاه ضمن تاکید بر اهمیت  غربالگری و ارائه خدمات سلامت شنوایی نوزادان و کودکان در جهت تشخیص زود هنگام اختلالات،  هدف از برگزاری کارگاه را افزایش توانمندی کارشناسان و مراقبین سلامت در جهت توسعه و ارتقا  برنامه ادغام مراقبتهای سلامت شنوایی در نظام  مراقبتهای پایه سلامت عنوان کرد.

دکتر مهدی دلاوری با اشاره به آمارهای فزاینده این ناتوانی در جهان و کشور، اظهار داشت: در صورت غفلت در غربالگری و ازدست دادن زمان طلایی شناسایی و درمان، هزینه های کلان درمان و توانبخشی برای مواردی که با تاخیر شناسایی می شوند بر خانواده ها تحمیل شده و تبعات جبران ناپذیر برای کودک و خانواده دارد.

معاون بهداشت و رییس مرکز بهداشت دانشگاه گفت : در سال ۱۴۰۲ حدود 5813 نوزاد مورد غربالگری شنوایی قرار گرفتند که از این تعداد، ۱4 مورد نوزاد با مشکل شنوایی شناسایی و تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,بهداشت
  • کد خبر : 131305
کلمات کلیدی

تصاویر

کاربر روابط عمومی
خبرنگار

کاربر روابط عمومی

تنظیمات قالب

سامانه گفتگوی آنلاین