میز خدمت الکترونیکی

جوانی جمعیت

امروز : 04 خرداد 1403

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

EN
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
شعار سال
  • 1402/06/26 - 12:54
  • 320
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /Zx9z
در راستای اجرای قانون های 28 و 31 جوانی جمعیت:

نشست هماهنگی مرکز بهداشت با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشان برگزار شد

در راستای قانون های 28 و 31 جوانی جمعیت، نشست هماهنگی مرکز بهداشت با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، برگزاری جلسات آموزشی با موضوعات جوانی جمعیت برای کانون های فرهنگی مساجد و موسسات فرهنگی – هنری با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، سمپوزیوم پوستر، ورک شاپ،کاریکاتور و... با موضوع جوانی جمعیت و فرزندآوری و جشنواره های تئاتر و ... با  موضوع جوانی جمعیت و فرزندآوری، تقدیر از هنرمندانی که ازدواج می کنند و یا صاحب فرزند می شوند و به کارگیری عبارات، نمادها یا تصاویر  با محتوای حمایت از خانواده، مادران ایرانی و ارزشمندی تعدد فرزندان در همه محصولات فرهنگی از مصوبات این نشست بود.

یادآور می شود قانون 28 : در راستای آگاهی‌بخشی نسبت به وجوه مثبت و ارزشمند ازدواج به هنگام نیاز و آسان، تعدد فرزندان در خانواده و تقویت و حمایت از نقش‌های مادری و همسری، صیانت از تحکیم خانواده و مقابله با محتوای مغایر سیاست‌های کلی جمعیت و عوارض جانبی استفاده از روش‌های مختلف پیشگیری از بارداری و نیز عوارض خطرناک پزشکی، روانشناختی و فرهنگی و اجتماعی سقط جنین، اقدامات لازم از قبل تولید و پخش فیلم، سریال، تبلیغات بازرگانی، برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها را انجام دهند.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف است نسبت به تهیه عبارات، نمادها یا تصاویر با محتوای حمایت از خانواده، مادران ایرانی و ارزشمندی تعدد فرزندان اقدام نماید و نسبت به درج مناسب موارد مذکور در بسته‌بندی محصولات و کالاهای کلیه واحدهای تولیدی، توزیعی، خدماتی، کتب، محصولات فرهنگی و مطبوعات نظارت نماید.

قانون 31: وزارتخانه‌های کشور، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین سازمان تبلیغات اسلامی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر و سایر نهادهای ذی‌ربط 

مکلفند حداقل سی درصد (۳۰%) از بودجه حمایتی از سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکل‌های فرهنگی را به مجموعه‌هایی از قبیل گروه‌های فرهنگی و جهادی، کانون‌های فرهنگی مساجد و سازمان‌های مردم‌نهاد که در جهت کاهش سن ازدواج، تسهیل ازدواج جوانان، تشویق به فرزندآوری و استحکام خانواده با رویکرد دینی تشکیل شده، اختصاص دهند. گزارش سالانه عملکرد و ارزیابی فعالیت‌های صورت گرفته و حمایت‌های موضوع این ماده ضمن ارایه به ستاد ملی جمعیت، به صورت عمومی نیز منتشر می‌شود. دستورالعمل ارزیابی عملکرد موضوع این ماده توسط ستاد ملی جمعیت تدوین و ابلاغ می‌شود.

 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,بهداشت,جوانی جمعیت
  • کد خبر : 103487
کلمات کلیدی
کاربر روابط عمومی
خبرنگار

کاربر روابط عمومی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب

سامانه گفتگوی آنلاین