میز خدمت الکترونیکی

جوانی جمعیت

امروز : 06 مهر 1402

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

EN
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
شعار سال
  • 1401/08/30 - 15:53
  • 719
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /Zoc

دستگاه پیشرفته آندوسونوگرافی در مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان راه اندازی شد

سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان، از راه اندازی دستگاه پیشرفته آندوسونوگرافی برای اولین بار در این مرکز خبر داد...

سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان، از راه اندازی دستگاه پیشرفته آندوسونوگرافی برای اولین بار در این مرکز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر سید امیر مسعود فرزادفر گفت: این دستگاه با همکاری فوق تخصصان گوارش در بخش آندوسکوپی به ارزش تقریبی ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی کاشان به بهره برداری رسید.
وی افزود: این دستگاه برای تشخیص ضایعات مجاری صفراوی و کیسه صفرا از جمله سنگ‌ های صفراوی، انگل‌ های صفراوی و تومورهای صفراوی کیسه صفرا و لوزالمعده کاربرد داشته و نقش جایگزین یا تکمیلی برای روش‌ های تصویر برداری مانند‌ ام آرآی  صفراوی و پانکراس و سی تی اسکن دارد.
دکتر فرزاد فر، دستگاه خریداری شده را جزء یکی از بهترین مدل‌ های دستگاه آندوسونوگرافی و به روز دنیا بیان و تصریح کرد: آندوسونوگرافی دستگاه پیشرفته‌ ای از ترکیب آندوسکوپی و سونوگرافی است که عمدتاً برای تشخیص و درمان بیماری‌ های دستگاه گوارش، کبد و لوزالمعده به کار می‌ رود.
وی، ضمن تشکر از متخصصین و پرسنل این بخش گفت: دستگاه آندوسونوگرافی در دهه‌ های اخیر نقش فزاینده‌ ای در تشخیص و درمان بیماری‌ های گوارشی و غیرگوارشی داشته است و در مرحله بندی سرطان‌ های مری، معده و رکتوم به عنوان شایع‌ ترین سرطان‌ های گوارشی در ایران، اندوسونوگرافی نقش اصلی برای تعیین شیوه درمانی و پیگیری پاسخ درمانی دارد.
سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان اظهار امیدواری کرد: با راه اندازی این سیستم از آلام بیماران کاسته و در راستای تبدیل این مرکز به قطب گوارش و کبد شمال استان اصفهان قدم‌ های موثری برداشته شود.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,درمان
  • کد خبر : 2930

تصاویر

کاربر روابط عمومی
خبرنگار

کاربر روابط عمومی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب

سامانه گفتگوی آنلاین