میز خدمت الکترونیکی

جوانی جمعیت

امروز : 25 فروردین 1403

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

EN
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
شعار سال
  • 1403/01/14 - 14:56
  • 212
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /ZuHR

داروهای دست ساز و غیر مجاز یک عطاری در آران و بیدگل جمع‌آوری شد

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل گفت: یک عطاری عرضه‌کننده داروهای گیاهی و معجون های دست‌ساز غیر مجاز در شهرستان آران و بیدگل شناسایی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر علیرضا فیروزیان ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از ورود افراد غیر متخصص در حوزه سلامت، بعد از شناسایی عطاری متخلف، طی بازرسی کارشناسان واحد نظارت بر درمان شبکه، از این عطاری انواع قرص، کپسول، شربت و معجون های دست ساز بدون مجوز کشف و ضبط شد.

وی بیان کرد: عطاری‌ها به عنوان فروشندگان گیاهان دارویی صرفاً مجاز به عرضه گیاهان دارویی به صورت خشک و مفرده و نیز عرضه عرقیات گیاهی دارای پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو هستند. ضمناً این واحدها هیچ گونه مجوزی برای ساخت پودر ترکیبی دست‌ساز با ادعای درمان انواع بیماری‌ها و فروش داروهای گیاهی را ندارند و در صورت مشاهده، برخورد قانونی با آنها صورت می‌گیرد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل در پایان ضمن هشدار نسبت به مصرف هرگونه پودر گیاهی دست‌ساز با ادعاهای خاص و فرآورده گیاهی به شکل قرص، شربت، شیاف و غیره در اماکنی غیر از داروخانه، از همشهریان تقاضا کرد در صورت مشاهده این قبیل محصولات در عطاری‌ها، مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۹۰ گزارش دهند.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل
  • کد خبر : 128906
کاربر روابط عمومی
خبرنگار

کاربر روابط عمومی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب

سامانه گفتگوی آنلاین