میز خدمت الکترونیکی

جوانی جمعیت

امروز : 27 خرداد 1403

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

EN
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
شعار سال
  • 1403/03/22 - 09:40
  • 318
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /ZL2S

جشن باشکوه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در دانشگاه برگزار شد

به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) و به همت تشکل دختران زهرایی و با همکاری هیئت دانشجویی عشاق الولایه دانشگاه علوم پزشکی کاشان، جشنی با شکوه در آمفی تئاتر شهدای این دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، این مراسم که با استقبال گرم عموم مردم و زوج های جوان روبرو شد، با تلاوت آیاتی قرآن مجید آغاز و سپس حجت الاسلام والمسلمین ابن علی، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، به ایراد سخنرانی پرداختند.

 

حجت الاسلام والمسلمین ابن علی ضمن خوشامدگویی به حاضرین، از تلاش های تشکل دختران زهرایی در عرصه فرهنگی و مذهبی علی رغم کمبود امکانات قدردانی نمودند.

 

در ادامه برنامه، حجت الاسلام والمسلمین دشتی، کارشناس مسائل خانواده، به تبیین اهداف ازدواج از دیدگاه قرآن کریم پرداختند و با اشاره به آیه ۲۱ سوره روم، بر اهمیت آرامش و مودت در زندگی مشترک تاکید نمودند.

 

وی همچنین پنج مهارت کلیدی را که زن و مرد برای رسیدن به زندگی بهتر باید در کسب آن بکوشند، برشمردند:

 

مهارت کلامی

 

مهارت حل مسئله

 

مهارت حل تعارض

 

مهارت کنترل خشم

 

مهارت مدیریت احساس

 

حجت الاسلام دشتی در ادامه سخنان خود، بر جایگاه دادن و عزت بخشیدن به یکدیگر در زندگی مشترک تاکید و خاطرنشان کردند که هدف اصلی ازدواج، رسیدن به آرامش است.

 

کارشناس مسائل خانواده همچنین با اشاره به سیره ائمه اطهار و قرآن کریم، بر تلاش زوجین برای تعالی و رشد یکدیگر در زندگی مشترک تاکید نمودند.

 

در بخش دیگری از این مراسم، مداحان اهل بیت به مولودی خوانی پرداخته و سپس عقد زوج جوانی که به این مراسم دعوت شده بودند، برگزار شد. در پایان نیز از طرف نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری هدایایی به رسم یادبود به این زوج جوان اهدا گردید.

 

دکتر باغ شیخی، با سرودن اشعاری در مدح و ستایش حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) و ازدواج میمون و مبارک آنان، بر شور و شعف این مراسم افزودند.

 

این مراسم معنوی که با استقبال چشمگیر مردم و زوج های جوان همراه بود، فرصتی ارزشمند برای ترویج فرهنگ ازدواج آسان و پایدار بر پایه معارف اسلامی و همچنین تجلیل از مقام شامخ و منش والای حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) به عنوان الگوی کامل زندگی مشترک بود.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه
  • کد خبر : 130916
کلمات کلیدی

تصاویر

کاربر روابط عمومی
خبرنگار

کاربر روابط عمومی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب

سامانه گفتگوی آنلاین