میز خدمت الکترونیکی

جوانی جمعیت

امروز : 27 خرداد 1403

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

EN
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
شعار سال
  • 1402/06/28 - 11:13
  • 401
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
  • /Zfaz

تشریح جزییات تعرفه گذاری جدید پرستاری از زبان معاون وزیر بهداشت

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جزییات دستورالعمل جدید تعرفه گذاری پرستاری را تشریح کرد.

به گزارش وبدا، دکتر عباس عبادی شب گذشته در بخش خبری ۲۱ سیما گفت: قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری از سال ۱۳۸۶ مصوب شد و به رغم اینکه به شکل معمول بین ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد تا آیین نامه اجرایی آن نگاشته و ابلاغ شود، متأسفانه حدود ۱۵ سال به طول انجامید تا اینکه بعد از همه گیری کرونا و نگاه ویژه‌ای که مقام معظم رهبری در دولت سیزدهم ریاست جمهوری که یکی از شعارهای انتخاباتی آیت الله رییسی بود، خوشبختانه این قانون اجرایی شد.

وی ادامه داد: این قانون تازه تولد یافته است بنابراین شبیه جنین و نوزاد متولد شده‌ای می‌ماند که نیاز به مراقبت دارد؛ بنابراین کمک کنیم که این قانون به رشد و بلوغ کافی برسد. از سال گذشته اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را آغاز کردیم؛ هرچند پرداخت‌هایی که در سال گذشته انجام شده به شکل علی الحساب بوده اما محاسبات در حال تکمیل است که معوقات همکاران پرستاری اصلاح و پرداخت شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه در سال دوم اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری، این تعرفه ها مثل سایر تعرفه‌های حوزه پزشکی وارد سرانه سلامت شده است، افزود: برخلاف سال گذشته که فقط یک اعتبار ثابت از سوی مجلس شورای اسلامی ابلاغ شده بود، امسال وارد سرانه سلامت شده که این یک نقطه قوت است. همچنین سال گذشته ۱۷ بسته خدمت پرستاری تعریف شده بود که در سال جاری به ۲۷ بسته خدمات پرستاری افزایش پیدا کرده که این اتفاقی ارزشمند است.

دکتر عبادی افزود: در سند باز توزیع که چهارشنبه گذشته به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده، در برخی از جزئیات که در سال گذشته همکاران ما بازخورد داده بودند مثل همکاران شب کارمان، ضرایب شان ارتقاء یافته و برخی از بخش‌ها مثل اتاق عمل، همودیالیز، اورژانس و برخی از بخش‌های دیگر نیز ترمیم شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این طرح شامل همه گروه‌های پرستاری اعم از شرکتی، دولتی و خصوصی می‌شود، گفت: همه کارکنان پرستاری که خدمات بالینی ارائه می‌کنند، مشمول این تعرفه خواهند بود فارغ از اینکه اشتغال در حوزه خصوصی، تأمین اجتماعی، نیرو‌های مسلح یا خیریه یا بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه علوم پزشکی داشته باشند، می‌توانند از مزایای این تعرفه برخوردار باشند اما آن چیزی که تولیت وزارت بهداشت است مربوط به بیمارستان‌های تحت پوشش خودش است.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: سایر مراکز مثل تأمین اجتماعی، نیرو‌های مسلح و خصوصی می‌توانند از این الگو استفاده کنند چون این مبلغ تعرفه در حال حاضر از سوی این مراکز از بیماران و از بیمه‌ها دریافت می شود بنابراین همه همکاران مان در همه حوزه‌ها حق دارند از مزایای این قانون منتفع شوند.

دکتر عبادی تصریح کرد: یکی از مشکلات این قانون در سال گذشته این بود که تقریباً ۹ ماه طول کشید تا اولین اعتبار از سازمان برنامه به دست مان برسد همچنین زیرساخت‌ها مانند HIS(سیستم اطلاعات بیمارستانی) کفایت لازم را نداشت که خوشبختانه با فراخوانی که از همه شرکت‌های طرف قرارداد با بیمارستان‌ها داشتیم، دستورالعمل ها منطبق شده است و می‌توانیم بگوییم با ضریب بالای ۹۵ درصد، اکثر خدمات در حوزه مراقبت پرستاری، امکان ثبت را دارند البته حتماً همکاران و مدیران پرستاری باید دقت کنند که ثبت خدمات به درستی انجام شود تا دانشگاه، بیمارستان و همکاران پرستار از این مزایا به درستی و منصفانه برخوردار شوند.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,درمان
  • کد خبر : 103527
کاربر روابط عمومی
خبرنگار

کاربر روابط عمومی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب

سامانه گفتگوی آنلاین