میز خدمت الکترونیکی

امروز : 07 آذر 1401

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

EN
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
شعار سال
  • تاریخ انتشار : 1401/09/03 - 11:48
  • تعداد بازدید : 71
  • تعداد بازدیدکننده : 61
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /ZHc

برگزاری کمیته های آنفلوانزا، اچ آی وی و نظارت بر منع تبلیغات کالاها و خدمات آسیب رسان در شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل

کمیته های آنفلوانزا، اطلاع رسانی عفونت اچ آی وی و نظارت بر منع تبلیغات کالاها و خدمات آسیب رسان در شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل با حضور مسئولین و نمایندگان بیمارستان ها و مرکز بهداشت این شهرستان برگزار شد...

کمیته‌ های آنفلوانزا، اطلاع رسانی عفونت اچ آی وی و نظارت بر منع تبلیغات کالاها و خدمات آسیب رسان در شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل با حضور مسئولین و نمایندگان بیمارستان‌ ها و مرکز بهداشت این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در نشست کمیته آنفولانزا، ضمن بیان اهداف، گزارشی از موارد مثبت آنفلوانزا ارائه شد و بر راهبرد‌ های کنترل برنامه بر اساس آموزش و اطلاع رسانی، تقویت نظام مراقبت از بیماری، واکسیناسیون گروه‌ های در معرض خطر و آمادگی بخش درمان در پذیرش و مدیریت بیماران مورد تاکید قرار گرفت.

***کمیته اطلاع رسانی عفونت اچ آی وی/ ایدز

به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی ایدز، کمیته اطلاع رسانی ایدز در محل سالن شهید زاهدی شبکه بهداشت و درمان شهرستان آران و بیدگل با حضور نمایندگان ادارات برگزار شد.

معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان آران و بیدگل در این جلسه، ضمن ارائه آمار بروز اچ آی وی در ایران، در خصوص تغییر شیوه انتقال بیماری از تزریق مشترک به شیوه روابط جنسی پرخطر مطالبی را بیان کرد.

دکتر محسن قمصری، با اشاره به جوان بودن جمعیت مبتلایان، به اهمیت آموزش و اطلاع رسانی در این زمینه پرداخت.

  لازم به ذکر است هر ساله اول دسامبر مصادف با دهم آذر ماه، آیین بزرگداشت روز جهانی ایدز برگزار می‌ گردد که شعار امسال «برابری دسترسی همگان به خدمات پیشگیری و تشخیص اچ آی وی» است.

***کمیته نظارت بر منع تبلیغات کالاها و خدمات آسیب رسان

دکتر قمصری در این نشست، در خصوص اهمیت کنترل عوامل خطر ایجاد بیماری‌ های غیر واگیر و تاثیرات سوء مصرف کالاهای آسیب رسان در پیدایش بیماری‌ هایی نظیر دیابت، فشارخون، قلبی عروقی، سرطان‌ ها و… مطالبی را ارائه کرد.

معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان آران و بیدگل، ضمن اشاره به اهمیت تداوم تشکیل کمیته‌ های شهرستانی و دانشگاهی، گفت: برنامه ریزی برای پرکردن شکاف ارتباطی بین بخش‌ های مرتبط و سازمان‌ های مربوطه در اجرای اصول برنامه‌ های غیرواگیر و کنترل عوامل خطر تاثیر بسزایی خواهد داشت.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل
  • کد خبر : 2948
کاربر روابط عمومی
خبرنگار

کاربر روابط عمومی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب

سامانه گفتگوی آنلاین