میز خدمت الکترونیکی

جوانی جمعیت

امروز : 25 فروردین 1403

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

EN
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
شعار سال
  • 1402/12/02 - 13:55
  • 327
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /ZhuR

انجام نخستین عمل موفقیت‌آمیز خون‌رسانی تمام سرخرگی به قلب در بیمارستان بهشتی کاشان

سرپرست آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی گفت: به همت متخصص جراحی قلب این مرکز، برای نخستین بار عمل خون‌رسانی سرخرگ‌های کرونر قلب به شیوه تمام سرخرگی با موفقیت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه،دکتر سید‌رامین مدنی افزود: تا پیش از این، عمل پیوند رگ برای جراحی قلب بیماران از طریق یک سرخرگ و بقیه با بهره‌گیری از سیاهرگ صافن که در پاها قرار دارد انجام می‌شد.

وی بیان کرد: با حضور متخصص جدید جراحی قلب در این مرکز،عمل تمام سرخرگی برای نخستین بار با به کارگیری سرخرگ رادیال ساعد و در بیمارانی که امید زندگی طولانی‌تری برایشان پیش‌بینی می‌شود، صورت گرفت.

سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی با قدردانی از تلاش و تعهد حرفه‌ای دکتر اعظمی متخصص جراحی قلب، دکتر موسوی فلوشیپ بی‌هوشی قلب و همکاران اتاق عمل و آی سی یو قلب این مرکز درمانی، حال عمومی بیمار را پس از انجام این عمل مساعد توصیف کرد و گفت: بیمار برای انجام مراقبت‌های ویژه و اقدام‌های درمانی تکمیلی به بخش آی سی یو قلب منتقل شد.

دکتر اعظمی متخصص جراحی قلب نیز در خصوص این سبک از جراحی توضیح داد: "پرهیز از دست‌کاری آئورت صعودی' ، 'کاهش نرخ سکته مغزی' ، 'طول عمر کاربردی بیشتر پیوندهای سرخرگی' و 'بهبودی سریع‌تر بیماران' از جمله مزیت‌های خونرسانی به روش تمام سرخرگی است.

 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,درمان
  • کد خبر : 127355
کاربر روابط عمومی
خبرنگار

کاربر روابط عمومی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب

سامانه گفتگوی آنلاین