میز خدمت الکترونیکی

جوانی جمعیت

امروز : 02 اسفند 1402

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

EN
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
شعار سال
  • 1402/11/18 - 13:31
  • 433
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /Z28Q

افتتاح و راه اندازی دستگاه جدید «ام ار آی» بیمارستان نقوی

آیین افتتاح دستگاه جدید ام آر آی مرکز آموزشی و درمانی نقوی کاشان چهارشنبه مورخ 18 بهمن 1402، با حضور حجت الاسلام سید سعید حسینی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان و جمعی از مسئولین شهری و دانشگاه علوم پزشکی کاشان و خیرین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در این مراسم طی سخنانی به مقایسه وضعیت سلامت و بهداشت و درمان ، قبل و بعد از انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: پیش از انقلاب حتی پزشک عمومی هم که به مردم در برخی مناطق از جمله کاشان خدمت می کرد پزشکانی از کشورهای همسایه بود.

حجت الاسلام، سید سعید حسینی افزود: اکنون در بعد از انقلاب اسلامی، به جایگاهی رسیده ایم که تعداد زیادی بیمار از خارج کشور برای درمان به ایران می آیند و خدمات درمانی در کشور ما دریافت می کنند.

در ادامه، رئیس دانشگاه  در سخنانی روند دریافت و نصب و راه اندازی دستگاه جدید ام آر آی بیمارستان نقوی را بیان کرد. 

دکتر کورش ساکی، گفت: بهره برداری از این دستگاه، نقش بسزایی در افزایش سطح سلامت و درمان بیماران منطقه کاشان و مناطق همجوار دارد.

رئیس دانشگاه  افزود: این دستگاه که از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های MRI دنیا با برد 70 سانتی‌متر و قابلیت تصویربرداری با کیفیت بالاست که توسط شرکت فیلیپس ساخته شده است.

وی گفت: با پیگیری های بعمل آمده دستگاه توسط بانک جهانی در قالب پروژه  ICEAP به دانشگاه اهدا شده است.

رئیس دانشگاه اظهار داشت: ارزش ریالی این دستگاه حدود 800 میلیارد ریال است و برای نوسازی، مرمت و بازسازی ساختمان ام.آر.آی، حدود 4 و نیم میلیارد تومان از سوی دانشگاه هزینه شده است.

در ادامه، سرپرست بیمارستان نقوی کاشان نیز طی سخنانی گفت: "با افتتاح این دستگاه، ظرفیت تصویربرداری ام آر آی در شهرستان کاشان به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت و دیگر نیازی به اعزام بیماران به سایر شهرستان‌ها نیست." 

دکتر خندان افزود: "این دستگاه قادر به انجام انواع تصویربرداری‌های تخصصی از همه اندام‌های داخلی و بیرونی بدن است و تصویر برداری برای بیماران تا وزن 120 کیلوگرم قابل انجام است.

در پایان این مراسم، با حضور مسئولین، ساختمان و دستگاه جدید ام آر آی مرکز آموزشی و درمانی موقوفه مرحوم حاج محمد صادق نقوی افتتاح و به بهره برداری رسید.

 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,اخبار مهم
  • کد خبر : 126143

تصاویر

کاربر روابط عمومی
خبرنگار

کاربر روابط عمومی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب

سامانه گفتگوی آنلاین