میز خدمت الکترونیکی

جوانی جمعیت

امروز : 04 خرداد 1403

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

EN
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
شعار سال
  • 1402/06/18 - 14:28
  • 766
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /ZN7z

ارائه انواع مراقبت های بهداشتی رایگان و خدمات پزشکی با تعرفه دولتی درمراکز خدمات جامع سلامت دانشگاه

رئیس مرکز بهداشت شهرستان کاشان،از ارائه انواع مراقبت های بهداشتی رایگان و خدمات پزشکی با تعرفه دولتی درمراکز خدمات جامع سلامت دانشگاه خبر داد.

 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر مسعود دهقانی اظهار داشت: در حال حاضر خدمات دندانپزشکی، پزشکی، مامایی، بهداشتی، تغذیه، روان شناسی و... در مراکز  خدمات جامع سلامت در حال ارائه می باشد. 
 
وی گفت: در مراکز بهداشتی ابتدا فرد با مراجعه به مراقب سلامت در خط مقدم ارائه خدمات بهداشتی از نظر موضوعات مختلف مربوط به سلامت اعم از وضعیت سلامت روان، تغذیه، ابتلا به بیماری های غیرواگیر، سلامت دهان و دندان و... غربالگری می شود و سپس بر اساس مشکل شناسایی شده به سطح بالاتر یعنی پزشک، دندانپزشک، کارشناس تغذیه، کارشناس روان و... جهت بررسی ها و اقدامات تکمیلی ارجاع داده می شود.  
 
رییس مرکز بهداشت شهرستان در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر کارشناسان بهداشت محیط نیز در زمینه پیگیری شکایات بهداشتی مردمی بر اساس سامانه 190 و بازرسی از اماکن عمومی، توزیع مواد غذایی و... در مراکز بهداشت در حال ارائه خدمت هستند.
 
وی ادامه داد: همچنین کارشناسان بهداشت حرفه ای ضمن پیگیری انجام معاینات دوره ای کارکنان و انجام بازدیدهای مربوطه، شکایات مردمی و وضعیت کارگران در زمینه رعایت اصول بهداشتی صنایع و اصناف را پیگیری می کنند.
دکتر دهقانی، ضمن اشاره به ارائه خدمات در کل شهرستان به ویژه روستاها و مناطق محروم بیان کرد: بهورزان در خط مقدم خدمت رسانی در خانه های بهداشت روستایی، ارائه دهنده خدمات مراقبتی اولیه بهداشتی در محیط روستاها هستند که در خانه بهداشت فعالیتی مستمر دارند و حوزه فعالیت وی فقط در خانه بهداشت تعریف نشده بلکه «ده گردشی» برای سرکشی و اطمینان از سلامت روستاییان و رفتن به روستاهای اقماری از حوزه ‌های فعالیت آن ها است.
 
 
همشهریان محترم می توانند با دانلود فایل ذیل از انواع خدمات در حال ارائه در این مراکز  و آدرس نزدیک ترین مرکز خدمات جامع سلامت / پایگاه سلامت / خانه بهداشت به محل سکونت خود آگاه شوند.
  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,بهداشت
  • کد خبر : 103387

فایل‌ها

کاربر روابط عمومی
خبرنگار

کاربر روابط عمومی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب

سامانه گفتگوی آنلاین