میز خدمت الکترونیکی

جوانی جمعیت

امروز : 04 مرداد 1403

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

EN
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
شعار سال
  • 1403/01/08 - 17:50
  • 549
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /Z2HR
وزیر بهداشت خبرداد

خدمت‌رسانی شبانه‌روزی ۲۶ هزار نفر در اورژانس کشور

وزیر بهداشت با اشاره به کاهش ۶ درصدی مأموریت اورژانس در ایام نوروز نسبت به سال قبل گفت: ۲۶ هزار نفر در اورژانس کشور به‌صورت ۲۴ ساعته در حال خدمت هستند.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از، بهرام عین‌اللهی در سفر به کاشان ضمن بازدید از بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی شهید بهشتی گفت: با وجود کاهش ۶ درصدی مأموریت اورژانس در ایام نوروز ۲۶ هزار نفر در اورژانس کشور به‌صورت ۲۴ ساعته در حال خدمت هستند.
 
عین‌اللهی با بیان اینکه از ۲۵ اسفندماه تاکنون در سطح کشور ۱۸۲ هزار مأموریت اورژانس انجام گرفته است، گفت: ۶۰۷ هزار تماس با اورژانس کشور گرفته شده و ۵۸ هزار بیمار توسط اورژانس در محل درمان شده که ۷۷ هزار نفر با آمبولانس به اورژانس منتقل شدند.
 
وی افزود: ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بیمار در این ایام به بیمارستان‌ها مراجعه کردند که ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر آنها سرپایی درمان و ۸۵۰ بیمار بدحال احیای قلبی شدند.
 
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ۴۷۰ هزار نفر در کشور بستری شدند و ۱۱۶ هزار عمل جراحی در کشور انجام شده است که از این میزان ۳۵ هزار جراحی اورژانسی بوده است، گفت: در حوزه بازرسی‌ها ۸۷۰ هزار بازرسی بهداشتی انجام شده است که از این میزان ۲ هزار و ۷۰۰ مرکز به دلیل عدم رعایت بهداشت توسط عوامل قضایی پلمب شده است.
 
وی گفت: در این باره بیش از ۹۰ هزار اخطار کتبی داده شده و ۸۵۵ هزار کیلوگرم مواد فاسد معدوم شده است.
 
عین‌اللهی با بیان اینکه ۳ هزار و ۳۴۵ پایگاه اورژانس، ۵ هزار و ۷۰۰ آمبولانس و ۶۴ اتوبوس آمبولانس در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند، گفت: ۲ هواپیمای اورژانس، ۵۲ بالگرد اورژانس، ۲۷۰ موتور اورژانس و ۵ شناور دریایی نیز در حال حاضر مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستند.
 
وزیر بهداشت افزود: بیش از ۹ هزار و ۶۰۰ بیمار در این ایام به بیمارستان‌ها مراجعه کردند که ۳ هزار و ۸۰۰ نفر بستری شدند.
  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,ریاست,اخبار مهم
  • کد خبر : 128879
کاربر روابط عمومی
خبرنگار

کاربر روابط عمومی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب

سامانه گفتگوی آنلاین