میز خدمت الکترونیکی

جوانی جمعیت

امروز : 25 فروردین 1403

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

EN
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
شعار سال
  • 1402/12/13 - 16:07
  • 422
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /ZDVR

افتتاح دستگاه سی تی آنژیوگرافی بیمارستان بهشتی

به همت خیرین سلامت، دستگاه سی تی آنژیوگرافی مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان با حضور مدیرکل محترم امور خیرین و مؤسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان، نماینده منتخب مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین شهری و دانشگاهی در سالن آمفی تئاتر این مرکز افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از رئیس دانشگاه، دستگاه سی تی آنژیوگرافی با دقت 160 اسلایس توسط خیرین سلامت محمدرضا خدابخش و حسین فقدان خریداری و راه اندازی شد.

دکتر ساکی افزود: قرارداد خرید این دستگاه به همت مسئولین دانشگاه در ابتدای سال 1399 با رایزنی هیات امنای ارزی وزارت بهداشت منعقد و با کمک خیری و رایزنی های انجام شده با ارز دولتی خریداری گردید .

وی اظهار داشت: احداث ساختمان محل استقرار این دستگاه سی تی آنژیوگرافی، توسط خیرسلامت حسین فقدان به مبلغ 50 میلیارد ریال بازسازی و احداث گردید.

دکتر ساکی افزود: نوع تصویربرداری این دستگاه، به عنوان تنها دستگاه سی تی اسکن با کیفیت تصویر 160 اسلایس یک روش تشخیصی جدید غیر تهاجمی است که برای تشخیص گرفتگی های عروق خونی و بیمار‌ی‌های مربوط به آن کاربرد دارد و جایگزینی برای آنژیوگرافی تهاجمی می باشد که می تواند علاوه بر بیماران منطقه شمال استان اصفهان، مورد استفاده بیماران دیگر استانهای مجاور و حتی بیماران خارج از کشور قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر متخصصین از سی تی آنژیو برای تشخیص و ارزیابی بسیاری از بیماری‌های عروق خونی یا شرایط وابسته به آن‌ها شامل تومورها، جراحات، گرفتگی‌ها، آنوریسم‌ها، پارگی عروق، لخته‌های خونی، رگ‏‌های خونی نامنظم مانند انواع ناهنجاری‏‌های عروق، ناهنجاری‌های مادرزادی (مربوط به زمان تولد) سیستم قلبی، عروقی استفاده می‌کنند.

گفتنی است هم اکنون تعداد انگشت شماری دستگاه سی تی اسکن با دقت بالای 160 اسلایس و بالاتر در ایران موجود است که در 4 الی 5 مراکز درمانی کلان شهرها مستقر می باشد.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,درمان,ریاست
  • کد خبر : 128515

تصاویر

کاربر روابط عمومی
خبرنگار

کاربر روابط عمومی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب

سامانه گفتگوی آنلاین