میز خدمت الکترونیکی

جوانی جمعیت

امروز : 16 خرداد 1402

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

EN
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
شعار سال
  • 1402/02/31 - 15:00
  • 243
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /ZQRa

همایش کشوری موسسه خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان نور در کاشان برگزار شد

همایش کشوری موسسه خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان نور با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، مدیر عامل موسسه خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان نور و رئیس اداره سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه در این شهرستان روز یکشنبه مورخ 31/2/1402 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان در این همایش، با اشاره به آیه 14 سوره مومنون گفت:  عناصر خلقت در چهار دسته حیوان، انسان، جماد و نبات آفریده شده اند و انسان بهترین خلقت خداوند است و خداوند به خاطر خلقت انسان به خود آفرین گفته است.

دکتر کورش ساکی افزود: خدا به شما برای خدمت به خلق توفیق داده و ارزش و اجر کار شما تنها نزد خداوند است.

رئیس اداره سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت نیز در این همایش افزود: صاحبان صنایع و اصناف می توانند طی توافق با سازمان امور مالیاتی شهرستان، مالیات متعلقه به شرکت یا حرفه خود را به حساب موسسه نور واریز کنند و فیش آن را به اداره مالیاتی تحویل دهند.

دکتر علیرضا مفرح تصریح کرد: موسسه خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان نور، هزینه درمان بیماران بزرگسال بی بضاعت مبتلا به سرطان را اعم از دارو، عمل جراحی، رادیوتراپی و ... تامین می نماید.

وی، با اشاره به افتتاح موسسه خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان نور از سال 1401 در کاشان گفت: این موسسه 15 بیمار را در این شهرستان تحت پوشش دارد.

دکتر مفرح، به ارجاع 20 بیمار سرطانی جهت درمان، تهیه دارو و پرتو درمانی (پت اسکن) به تهران اشاره و تصریح کرد: هفت بیمار جهت کیسه کلستومی و یوروستومی نیز به تهران ارجاع شده است.

** ثبت پرونده 6  هزار بیمار مبتلا به سرطان در کشور

مدیر عامل موسسه خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان نور نیز در این همایش اظهار داشت: تاکنون 6 هزار پرونده بیماران بزرگسال بی بضاعت مبتلا به سرطان در این موسسه تکمیل شده است.

مهندس هوشنگ ادهمی گفت: این موسسه از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون در هشت استان کشور از جمله کاشان نمایندگی دارد.

وی تصریح کرد: این موسسه تجهیزات بخش های شیمی درمانی دو بیمارستان رسول اکرم و لولاگر تهران و مراکز استانی دیگر را تامین و اقامتگاهی برای اسکان بیماران سرطانی شهرستان ها و همراهانشان فراهم کرده تا در طول دوره درمان از آن استفاده نمایند.

مدیر عامل موسسه خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان نور ادامه داد: این موسسه در تهران با داروخانه های اصلی و مراکز درمانی برای تحویل داروها و ارائه خدمات به بیماران مبتلا به سرطان خود و یا بیمارستان قرارداد بسته است.

به گفته وی، تاکنون 24 هزار نفر از خدمات اقامتگاه مذکور استفاده کرده و در طول دوره درمان در این محل اسکان یافته اند.

مدیر موسسه خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان نور اظهار امیدواری کرد: نمایندگی این موسسه در کاشان نیز با کمک مردم، مسئولین و خیران به ویژه صاحبان صنایع، بسیار پرتوان فعالیت نماید.

گفتنی است همایش کشوری موسسه خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان (نور) با حضور خیرین، اعضاء هیات مدیره 10 مرکز در ایران، مدیرعامل موسسه امدادگران عاشورا ، دکتر رضا منوچهری ، دکتر مریم مدنی فوق تخصص هماتولوژی آنکولوژی بزرگسال، مسئول دفتر نماینده ویژه ریاست مجلس در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل، معاونین و مدیران دانشگاه به میزبانی اداره سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی کاشان  در سالن شهید سلامت دکتر محمد زارع برگزار شد.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,ریاست,اخبار مهم
  • کد خبر : 14583
کلمات کلیدی

تصاویر

کاربر روابط عمومی
خبرنگار

کاربر روابط عمومی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب

سامانه گفتگوی آنلاین