میز خدمت الکترونیکی

جوانی جمعیت

امروز : 27 خرداد 1403

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

EN
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
شعار سال
  • 1402/06/22 - 11:41
  • 616
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /ZS8z

حجامت را در مراکز درمانی معتبر انجام دهید/ بهترین زمان انجام حجامت اوایل بهار و اوایل پاییز است

کارشناس مسئول طب سنتی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: حجامت را در مراکز بهداشتی و درمانی معتبر انجام دهید.

دکتر زکریا روحانی در گفتگو با خبرنگاران گفت: امروزه به دلیل استقبال گسترده مردم از طب ایرانی شاهد انجام حجامت به صورت افراطی و توسط افراد فاقد صلاحیت در مراکز غیردرمانی هستیم که در این خصوص لازم است مردم عزیز بدانند حجامت یک امر کاملا درمانی است که انجام آن تنها توسط پزشک و با شرایط بهداشتی توصیه می شود.

وی، با اشاره به اینکه حجامت یکی از راهکارهای پیشگیرانه و درمانی در طب ایرانی است، افزود: حجامت قدمتی بالغ بر سه هزار سال دارد و بسته به نوع بیماری فرد،حجامت های اختصاصی در نواحی مختلف بدن انجام می شود.

 وی تصریح کرد: با این حال شایع ترین نوع حجامت که برای پیشگیری و درمان توصیه می شود حجامت عام است که در ناحیه بین دو کتف صورت می گیرد.

کارشناس مسئول طب سنتی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان در پایان یادآور شد: بهترین زمان حجامت برای پیشگیری از بیماری ها و تقویت قوای بدنی اوایل بهار و اوایل پاییز است ولی به هیچ عنوان این یک توصیه همگانی نیست و فراد خیلی لاغر،خیلی چاق، ضعیف و دارای بیماری حاد نباید حجامت کنند و درکل لازم است کسانی که میل به انجام حجامت دارند حتما به مراکز معتبر مراجعه نمایند.

یادآور می شوند شهروندان گرامی می توانند برای انجام حجامت به کلینیک های پزشکی یا مطب پزشکان مراجعه نمایند.

 

 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,درمان,اخبار مهم
  • کد خبر : 103448
کاربر روابط عمومی
خبرنگار

کاربر روابط عمومی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب

سامانه گفتگوی آنلاین