میز خدمت الکترونیکی

جوانی جمعیت

امروز : 02 اسفند 1402

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

EN
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
شعار سال
  • 1402/11/14 - 10:36
  • 291
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /ZR5Q

ایثار و فداکاری خانواده‌ نوجوان 13ساله، جان چندین بیمار را نجات داد

فاطمه نعمت اللهی نوجوان 13ساله که بدلیل سانحه تصادف دچار مرگ مغزی شده بود و در بیمارستان شهید بهشتی بستری بوده، با رضایت خانواده اعضای بدنش اهدا شد و به چندین نفر جان دوباره بخشید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر عباس آزادی معاون درمان دانشگاه با اشاره به اینکه هر انسانی می‌تواند با اهدا عضو خود، جان ۱ تا ۸ نفر را نجات دهد گفت: با رضایت خانواده این نوجوان که بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود پس از تایید کادر پزشکی و رضایت خانواده ایشان ، اعضای بدنش به بیماران نیازمند به عضو، اهدا گردید.

وی با اشاره به اینکه این پنجمین اهدا عضو یک بیمار بستری در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در سال جاری می باشد تصریح کرد : متاسفانه علیرغم تلاش تیم پزشکی این مرکز برای نجات جان ایشان، مرگ مغزی وی مسجل شد و با رضایت خانواده وی ، کلیه ها و کبد پیکر ایشان به بیماران نیازمند اهدا شد.

دکتر آزادی ضمن تسلیت به خانواده این نوجوان و طلب غفران و رحمت الهی برای وی، از حرکت زیبا و انسان دوستانه خانواده اش در کمک به بیماران نیازمند، قدردانی و تشکر کرد.

لازم به ذکر است هر فرد مرگ مغزی می‌تواند با اهدای ارگان‌های حیاتی خود جان ۱ تا ۸ نفر را از مرگ حتمی نجات داده و با اهدای بافت و نسوج خود ۱ تا ۵۳ نفر را از معلولیت رهایی بخشد.

ضمنا داوطلبان اهدای عضو می‌توانند با مراجعه به پورتال www.ehda.ir نسبت به تکمیل فرم و دریافت کارت اهدا اقدام کنند.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,درمان
  • کد خبر : 126019
کاربر روابط عمومی
خبرنگار

کاربر روابط عمومی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب

سامانه گفتگوی آنلاین