میز خدمت الکترونیکی

جوانی جمعیت

امروز : 02 مرداد 1403

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

EN
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
شعار سال
  • 1403/04/13 - 12:20
  • 295
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /ZUBS

بازدید میدانی معاون بهداشت از برنامه چک حشره شناسی آئدس

معاون بهداشت دانشگاه از برخی مناطق تحت پوشش برنامه چک حشره شناسی بیماری های منتقله از پشه آئدس و نیز برنامه های کنترل مالاریا و سالک در تاریخ 11 خرداد 1403 بازدید میدانی به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر مهدی دلاوری در این بازدید ضمن اشاره به اهمیت پشه آئدس در انتقال بیماری های واگیر به انسان، بر لزوم اجرای فوری تدابیر پیشگیرانه در این خصوص و همچنین بر ضرورت اجرای کامل و منظم برنامه چک حشره شناسی تاکید کرد.

 

وی اظهار داشت: "به منظور کنترل بیماری های تب دانگ، چیکون گونیا، زیکا، مالاریا و سالک، هرساله برنامه چک حشره شناسی از نظر بررسی تخم، لارو و پشه بالغ آئدس، آنوفل و پشه خاکی در مناطق پرخطر شهرستان های کاشان و آران و بیدگل انجام می شود."

 

دکتر دلاوری افزود: "در سال 1402 در مجموع 67 منطقه مورد بررسی قرار گرفت که طی آن 1051 مورد لارو و 7 مورد پشه بالغ کشف و مورد مطالعه قرار گرفت.

 

وی گفت : در سال جاری نیز تاکنون 27 منطقه بررسی شده و 485 مورد لارو و 2 مورد پشه بالغ مشاهده شده است که خوشبختانه در هیچ یک از این بررسی ها، پشه های آنوفل یا آئدس یافت نشدند."

 

لازم به ذکر است که پس از نمونه برداری از مناطق مورد نظر، تشخیص نوع لارو در آزمایشگاه حشره شناسی مرکز بهداشت انجام می شود.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,بهداشت
  • کد خبر : 131209
کلمات کلیدی

تصاویر

بازدید میدانی معاون بهداشت از برنامه چک حشره شناسی آئدس
کاربر روابط عمومی
خبرنگار

کاربر روابط عمومی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب

سامانه گفتگوی آنلاین