میز خدمت الکترونیکی

جوانی جمعیت

امروز : 27 خرداد 1403

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

EN
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
شعار سال
  • 1403/03/13 - 11:41
  • 215
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /Zb1S

انهدام بیش از 500 کیلو انواع فرآورده های غذایی غیراستاندارد در کاشان

سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: در پی بازدیدهای میدانی کارشناسان این معاونت، بیش از ۵۰۰ کیلوگرم انواع فرآورده‌های غذایی از جمله خیارشور، ترشیجات و آبنبات به دلیل غیرقابل مصرف بودن، جمع آوری و پس از انجام آزمایش‌های لازم، امحا و از چرخه توزیع خارج شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، دکتر شهاب الدین، سرپرست معاون غذا و دارو دانشگاه، با اعلام این خبر گفت: "در راستای حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از عرضه محصولات غیراستاندارد، کارشناسان این معاونت به طور مستمر از مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده های غذایی بازدید به عمل می آورند. در این بازدیدها، ضمن بررسی کیفیت محصولات، از نظر تاریخ تولید، انقضا، شرایط نگهداری و ... نیز نظارت لازم انجام می شود."

 

وی در ادامه افزود: "در جریان این بازدیدها، بالغ بر 500 کیلوگرم انواع فرآورده های غذایی که به دلیل عدم رعایت شرایط بهداشتی و یا فاسد شدن، غیرقابل مصرف تشخیص داده شد، جمع آوری گردید. این محصولات پس از انجام آزمایش های لازم، امحا و از چرخه توزیع خارج شدند."

 

دکتر شهاب الدین ضمن توصیه به شهروندان برای دقت در هنگام خرید مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی، اظهار داشت: "هموطنان گرامی می توانند با بررسی برچسب الصاق شده بر روی محصولات، از اصالت، تاریخ تولید و انقضا و همچنین مجوزهای مربوطه اطمینان حاصل نمایند. برای این منظور، کافی است شماره پروانه ساخت درج شده بر روی محصول را به سامانه http://fdacrm.ir وارد نموده و از وضعیت آن آگاهی یابند."

 

وی در پایان از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف و یا عرضه محصولات قاچاق و یا تاریخ گذشته، مراتب را به اطلاع کارشناسان معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان به شماره تلفن 55470212 برسانند.

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,غذا و دارو
  • کد خبر : 130826
کاربر روابط عمومی
خبرنگار

کاربر روابط عمومی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب

سامانه گفتگوی آنلاین