نسخه چاپي ارسال به دوست


رئیس مرکز بهداشت شهرستان کاشان:
برگزاری مراسمات مذهبی کاشان منطبق با دستورالعمل های بهداشتی باشد

رئیس مرکز بهداشت شهرستان کاشان گفت: برگزاری مراسمات مذهبی باید منطبق بر ابلاغیه ها و دستورالعمل های بهداشتی باشد.

دکتر مسعود دهقانی اظهار داشت: در صورتی که قرار شد با تصمیم مراجع ذی‌صلاح مراسمات مذهبی برگزار شود باید این مهم منطبق بر ابلاغیه‌های ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی باشد.

وی همچنین با اشاره به ضرورت روزه‌داری صحیح و رعایت رژیم غذایی مناسب در وعده‌های سحر و افطار گفت: در روزه‌داری فعالیت سلول‌های دفاعی بدن و ترشح ایمونوگلوبین‌های مخاطی که از عوامل ایمنی بدن هستند، افزایش یافته و سیستم ایمنی بدن تقویت می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان کاشان همچنین با اشاره به اینکه زنان باردار به خصوص در سه ماهه اول و سوم بارداری و افرادی که دارای بیماری خاصی مانند دیالیز و دیابتبا انسولین هستند، مجاز به روزه گرفتن نیستند، ابراز داشت: روزه‌داری در افراد سالم زیر ۶۵سال که کرونا و یا هیچ بیماری خاص دیگری ندارند، نه تنها سیستم ایمنی بدن را تضعیف نمی‌کند، بلکه فشار و چربی خون را نیز تنظیم می‌کند.

وی با بیان اینکه ابتلاء به سو هاضمه و علائم گوارشی به عنوان عوارض روزه داری ناصحیح است، تصریح کرد: مصرف زیاد مایعات، نان‌های سبوس‌دار، میوه و سبزی، غذاهای غیر سرخ کردنی و پرهیز از نوشیدنی‌های گازدار در کاهش ابتلاء به این بیماری‌ها مؤثر هست.

وی ادامه داد: بهتر است افراد مشکوک به کرونا و قرنطینه شده تا ۶هفته بعد از بهبودی با پزشک خود در خصوص روزه داری یا عدم آن مشورت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مردم نباید فکر کنند که کرونا تمام شده است، تاکید کرد: روند ابتلای شهروندان کاشانی به بیماری کرونا کاسته شده ولی همچنان با تشخیص احتمالی این بیماری بستری بیمارستانی را داریم.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان کاشان با بیان اینکه این افراد کسانی هستند که در خانه، محل کار یا جامعه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکرده‌اند، خاطرنشان کرد: رعایت اصول بهداشتی فردی و عمومی و همچنین فاصله گذاری اجتماعی برای قطع زنجیره شیوع این ویروس توسط مردم ضروری است.

٢٢:١٨ - سه شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٩ / شماره : ٦١٣ / تعداد نمایش : 5128

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: