نسخه چاپي ارسال به دوست


وزیر بهداشت خبر داد:
امضای توافق نامه سلامت کشورهای عضو شانگهای با محوریت جمهوری اسلامی

وزیر بهداشت از ارتقای دیپلماسی سلامت به عنوان یکی از برنامه های دولت یاد کرد و از استقرار دبیرخانه سلامت پیمان شانگهای در ایران خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت ملک آباد در سفر به خراسان رضوی، اظهار داشت: ایران قوی ترین حوزه سلامت منطقه را دارد که نیاز است از فرصت موجود برای تقویت دیپلماسی سلامت استفاده کرد؛ همچنان که هفته گذشته اجلاس گروه ۵  در  تهران با حضور وزرای بهداشت افغانستان، پاکستان، عراق و نماینده سازمان جهانی بهداشت برگزار شد.
 
وی افزود: در سفر رییس جمهور به منظور حضور در اجلاس شانگهای، توافق نامه سلامت به امضای اعضا رسید و مقرر شد  کشورهای عضو سازمان شانگهای در حوزه سلامت  با یکدیگر، همکاری کنند که دبیرخانه سلامت این سازمان  در ایران تشکیل شده و به زودی، کشورهای عضو این سازمان را برای تقویت همکاری های حوزه سلامت  به ایران دعوت خواهیم کرد.
 
وزیر بهداشت یادآور شد: باتوجه به وضعیت ممتاز جمهوری اسلامی ایران در حوزه سلامت، همکاری های حوزه سلامت شانگهای، از موفق ترین تعاملات منطقه ای ما خواهد بود.
 
دکتر عین اللهی با اشاره به این که گستره همکاری های سلامت فراتر از مرزهای جغرافیایی است ، گفت: به دنبال برداشتن مرزهای کشورهای منطقه برای همکاری های مشترک حوزه سلامت، برگزاری همایش های علمی، تبادل استاد و دانشجو و تحقیقات مشترک هستیم.

 

١٢:٥١ - چهارشنبه ٣٠ شهريور ١٤٠١ / شماره : ٢٧٤٤ / تعداد نمایش : 145

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: