نسخه چاپي ارسال به دوستراه اندازی کلینیک طب سنتی ایرانی در کاشان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از آغاز فعالیت نخستین کلینیک طب ایرانی تحت پوشش این دانشگاه خبر داد و گفت این کلینیک در محل کلینیک تخصصی بیمارستان اخوان فعالیت خود را آغاز می کند واز شنبه تا چهارشنبه در نوبت صبح پذیرای مراجعین است.
به گزارش وب دا، دکتر سیدعلیرضا مروجی درنشست خبری که پیش از ظهر امروز ( شنبه 27 شهریورماه) در سالن اجتماعات ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزارشد گفت: ایجاد فضای علمی و منطقی برای پاسخ به نیاز جامعه و جلوگیری از مداخلات افراد غیر مجاز در حوزه سلامت از اهداف اساسی راه اندازی این کلینیک است.
وی افزود: در این کلینیک، درمانهای تکمیلی مورد تائید وزارت بهداشت به  ویژه برای بیماران کرونایی و دستورالعمل هایی برای اصلاح شیوه زندگی و توانمندسازی مردم در جهت پیشگیری از ابتلا به بیماریها ارائه می شود.
وی با تاکید بر این که متخصصین بالینی ، خط اول درمان هستند گفت: مثلا در مورد کرونا بیمار حتما باید ابتدا به پزشک عمومی یا متخصص بالینی ( عفونی یا ریه ) مراجعه کند و بعد برای اصلاح سبک زندگی و مشاوره در خصوص پیشگیری از بیماریها به کلینیک طب ایرانی رجوع کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان تصریح کرد: هم اکنون این کلینیک با فعالیت 4 نفر پزشک متخصص طب ایرانی کار خود را آغاز نموده و داروهای ارائه شده توسط این پزشکان متخصص منطبق بر اثر بخشی های تائید شده و فارماکوپه وزارت بهداشت می باشد.
به گفته دکتر مروجی، هیچ تفاوتی بین فعالیت این کلینیک طب ایرانی با سایر رشته های بالینی وجود ندارد و درمانها و روشهای استفاده شونده در این کلینیک، ابتدا به صورت مقاله در مجلات علمی معتبر دنیا منتشر شده است.

رئیس انجمن طب سنتی ایران در منطقه کاشان نیز در این جلسه گفت: کلینیک طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان پنجمین کلینیک طب سنتی با رویکرد طب ترکیبی ویژه بیماران کرونایی در کشوراست.
دکتر سیدپیمان خامه چی، شرط پذیرش درکلینیک مذکور را ارجاع (نامه) از پزشک متخصص بالینی(مثلا متخصص عفونی) ذکر کرد و گفت: همشهریان برای استفاده از خدمات کلینیک طب سنتی ایرانی ویژه بیماران کرونایی می توانند به صورت حضوری، تلفنی و یا اینترنتی اقدام به دریافت نوبت کنند.

٠٨:٢٠ - دوشنبه ٢٩ شهريور ١٤٠٠ / شماره : ١٩٠٢ / تعداد نمایش : 673

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: