نسخه چاپي ارسال به دوستجلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان کاشان برگزار شد

جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان کاشان با حضور رئیس و معاون بهداشتی دانشگاه و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان، رئیس مرکز بهداشت شهرستان کاشان و جمعی از مسئولین شهرستان و دانشگاه روز شنبه مورخ 20/6/1400 در سالن جلسات معاونت بهداشتی کاشان برگزار شد. 

رئیس دانشگاه در این جلسه، بر اهمیت موضوع سلامت و جایگاه شورای سلامت و امنیت غذایی در بین مسئولین دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل، و نقش مرکز بهداشت شهرستان کاشان به عنوان یک اداره مستقل و با تشکیلات ابلاغی مجزا تاکید کرد. 

دکتر سید علیرضا مروجی، همچنین توجه ویژه به بروز مواردی از بیماری سرخک و ناگ در کنار مبارزه با کرونا و لزوم همکاری و همراهی تمامی دستگاه ها و ادارات در جهت کنترل بیماری های واگیر را خواستار شد. 

وی، در ادامه به اهمیت جمع آوری و دفع پسماندهای عفونی مطب ها به صورت بهداشتی با هماهنگی مرکز بهداشت شهرستان و نظام پزشکی و همکاری محیط زیست و شهرداری، طبق قوانین و ضوابط موجود، پرداخت. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان نیز، بر لزوم حفظ جایگاه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان که هم راستا با شورای تامین می باشد تاکید کرد و حضور شخص رئیس یا مدیر اداره در جلسات را خواستار شد. 

عباسعلی قپانی پور، همچنین در خصوص اهمیت کنترل بیماری التور در شرایط کرونا در منطقه و نقش شرکت آب و فاضلاب در کنترل کیفیت آب، لزوم ساماندهی دفع پسماندهای پزشکی در شهرستان و لزوم تدوین همکاری همه دستگاه ها در جهت کنترل کاهش جمعیت و کاهش نرخ باروری سالم و برطرف سازی مشکلات اقتصادی و فرهنگی این موضوع، آموزش بهداشتی موکب هایی که احتمالا برای ایام اربعین به عراق سفر خواهند نمود و آمادگی دفتر اتباع فرمانداری به منظور اتخاذ تدابیر لازم در خصوص حضور اتباع بیگانه در کاشان،  مطالبی را بیان کرد و خواستار انجام اقدامات توسط ادارات و ارگانهای مرتبط گردید. 

دبیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه نیز، در خصوص مرور مصوبات جلسه قبل، بیماری های منتقله از آب و غذا و ابتکار شهر و روستای بدون دخانیات با تمرکز بر حذف پایدار قلیان سخنانی را بیان کرد.

٠٧:٢٤ - دوشنبه ٢٢ شهريور ١٤٠٠ / شماره : ١٨٨٣ / تعداد نمایش : 191

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: