میز خدمت الکترونیکی

جوانی جمعیت

امروز : 20 آذر 1402

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

EN
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
شعار سال
  • 1402/06/02 - 19:27
  • 418
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /ZqNz

انجام 13,400 جلسه دیالیز در پنج ماه گذشته بصورت رایگان در مراکز دانشگاه علوم پزشکی کاشان/ 8 بیمار در سال جاری پیوند کلیه شدند

معاون درمان دانشگاه، از انجام 13400 جلسه دیالیز برای بیماران نیازمند دیالیز در مراکز دولتی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل طی پنج ماهه ابتدایی سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عباس آزادی، با بیان اینکه بیماران همودیالیز به صورت مکرر و طبق معمول هفته ای دو یا سه بار و هر بار به مدت دست کم چهار ساعت دیالیز می شوند، گفت: در این مدت 13400جلسه دیالیز برای این بیماران انجام شده است.
 
وی افزود: تعداد بیماران دیالیزی شهرستان کاشان تا قبل از سال 65 کمتر از 15 نفر بودند که این تعداد بیماران برای درمان با زحمت فراوان به قم مراجعت می‌کردند.
 
دکترعباس آزادی، آغاز فعالیت بخش دیالیزبیمارستان اخوان کاشان را از سال 65 با سه تخت دیالیز اعلام کرد و اظهار داشت: این تعداد تخت در سال 76 به هفت تخت دیالیز افزایش یافت و سپس در سال 76 با احداث ساختمان جدید مرکزدیالیز در بیمارستان اخوان شهرستان کاشان ظرفیت تخت‌های دیالیز این شهرستان به 18تخت و تا سال ۹۸ به تعداد ۴۴ تخت افزایش یافت.
 
وی، تعداد تخت‌های دیالیز در حال حاضر شهرستان های کاشان و آران و بیدگل را در مجموع 62تخت عنوان و تصریح کرد: از این تعداد تخت دیالیز۴۴تخت در بیمارستان اخوان کاشان، هشت تخت در مجتمع بیمارستانی شهیدبهشتی و 10 تخت دربیمارستان سیدالشهدا آران و بیدگل وجود دارد.
 
وی ادامه داد: ارائه کیفیت بالای خدمات به بیماران دیالیزی در این مرکز به گونه‌ای است که از دهه اخیر تاکنون حتی یک مورد شکایت ارائه نشده و رضایت‌مندی مراجعان به این مرکز به طور 100 درصدی است.
 
وی گفت: مراکز دیالیز بیمارستان شهید بهشتی و اخوان کاشان و سیدالشهدا آران و بیدگل در مجموع 230 بیمار را جهت انجام دیالیز تحت پوشش دارد که تعداد 8 بیمار در سال جاری پیوند کلیه شده‌اند.
 
وی تصریح کرد: تمامی اقدامات اولیه پیوند کلیه از انتخاب اهداکننده کلیه تا انجام اقدامات مقدماتی قبل از عمل جراحی و مراقبت های بعد از پیوند در این مجتمع انجام می‌شود و بیماران فقط برای عمل پیوند به تهران اعزام می‌شوند.
 
وی، با اشاره به هزینه های بالای درمان بیماران دیالیزی ادامه داد: بیماران دیالیزی در این مرکز با استفاده از خدمات بیمه به صورت رایگان درمان می‌شوند.
 
دکتر آزادی، با بیان اینکه در ایران به ازای هر پنج نفر یک دستگاه دیالیز وجود دارد، یادآور شد: در کاشان به ازای هر چهار نفر یک دستگاه وجود دارد که از استاندارد کشوری بالاتر است.
 
وی، نقش خیران سلامت منطقه کاشان را در تامین هزینه فرانشیز داروی بیماران بی بضاعت این مرکز حائز اهمیت دانست و گفت: پرداخت هزینه ایاب و ذهاب تعدادی از بیماران و تامین ماهیانه مقداری از اقلام زندگی جهت بیماران کلیوی، از جمله فعالیت های خیران سلامت در این حوزه است.
 
  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,درمان,اخبار مهم
  • کد خبر : 103195
کلمات کلیدی
کاربر روابط عمومی
خبرنگار

کاربر روابط عمومی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب

سامانه گفتگوی آنلاین