نسخه چاپي ارسال به دوستتاکنون 28 هزار و 500 نفر مبتلا به فشارخون در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل شناسایی شده اند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: تاکنون 28 هزار و 500 نفر مبتلا  به فشارخون در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل شناسایی شده اند و دارای پرونده مراقبت هستند.

به گزارش وب دا، دکتر مهدی دلاوری افزود: از این تعداد 47 و نیم درصد به موقع جهت دریافت مراقبت بیماری فشارخون خود به پایگاه های سلامت تحت پوشش مراجعه کرده و 84  و نیم درصد موفق به کنترل بیماری گردیده اند.

وی تصریح کرد: بیماری فشارخون بالا، اصلی ترین عامل خطر قابل تغییر برای ناتوانی و مرگ و میر زودرس ناشی از بیماری های قلبی، بیماری های مزمن کلیه و سکته مغزی در جهان و ایران است و بیش از دو میلیارد نفر در جهان به بیماری فشارخون بالا مبتلا هستند.

دکتر دلاوری اظهار داشت: یکی از موانع مهم در کنترل مؤثر فشارخون بالا، عدم اطلاع مردم از بالا بودن میزان فشارخون خودشان است در حالی که فشارخون می تواند به سادگی در منزل یا در مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه ها و خانه های بهداشت شناسایی شود و این موضوع ضرورت توجه بیش از پیش به این بیماری را مطرح می کند.

معاون بهداشت دانشگاه، با بیان شعار امسال روز جهانی فشارخون (دوشنبه 27 اردیبهشت 1401) با عنوان "با اندازه گیری دقیق فشارخون و کنترل مطلوب آن، زندگی با کیفیت و عمر طولانی تری داشته باشید"، این روز را یک فرصت برای برنامه ریزی و اجرای فعالیت هایی با تاکید بر شعار سالانه و در راستای اطلاع رسانی و ارتقای آگاهی عمومی و تشویق افراد، برای پیشگیری از بیماری فشارخون بالا در طول سال دانست.


١٢:٤٥ - شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٤٠١ / شماره : ٢٣٨٥ / تعداد نمایش : 124

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: