نسخه چاپي ارسال به دوست


در نشست بررسی مشکلات سالمندان عنوان شد:
افزایش جمعیت سالمندان یکی از چالش های جدی جامعه

رئیس اداره سازمان های مردم نهاد وخیرین سلامت دانشگاه در نشست بررسی مشکلات سالمندان از جمله مرکز گلابچی اظهار داشت: افزایش جمعیت سالمندان یکی از چالش های جدی جامعه است.

 

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا مفرح گفت: با توجه به رشد روز افزون جمعیت سالمند در کشور، حفظ و بهبود وضعیت سلامت و کیفیت زندگی در دوران سالمندی بیش از گذشته اهمیت پیدا می کند.

 

وی، در ادامه به مشکلات و حجم وسیعی از نیازمندی های سالمندان اشاره و تصریح کرد: مشکلات مرکز گلابچی نیز با توجه به اهمیت و ضرورت موضوع در اولویت شورای سلامت و شورای شهرستان  قابل پیگیری خواهد بود.

 

رئیس اداره سازمان های مردم نهاد وخیرین سلامت  دانشگاه اظهار امیدواری کرد: جهت حل مشکلات و چالش های مربوطه تا آنجا که امکان دارد  از ظرفیت خیرین استفاده خواهد شد.

 

لیلا مهندس مجرد کارشناس مسئول برنامه سالمندان ومیانسالان معاونت بهداشتی دانشگاه نیز در این جلسه، در مورد ضرورت سلامت سالمندان و مقابله با این مشکلات که نیازمند سیاستگذاری و برنامه ریزی ها ی دقیق و صحیح می باشد ، سخنانی را ایراد کرد.

 

مهندس حسین صالحی دبیرشورای سلامت و امنیت غذایی دانشگاه نیز در این جلسه، در خصوص نقش تسهیل گری دبیرخانه ساغ دانشگاه، اهمیت و دلایل ابلاغ سند ملی سلامت سالمندان، لزوم پایش فعالیت های مرتبط با سلامت سالمندان، لزوم تدوین برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت جهت سال های پیش روی شهرستان کاشان در موضوع سالمندان و همچنین جایگاه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان مطالبی را بیان نمود.

 

مدیر اداری مرکز سالمندان گلابچی کاشان نیز در این نشست، گفت: این مرکز در شهریور ماه 1379 در شهرستان کاشان در زمینی به مساحت 40 هکتار و زیر بنای 14000مترمربع  به عنوان  بزرگترین آسایشگاه شمال استان اصفهان راه اندازی شد.

 

علی نجفی نیا افزود: این مرکزبا با ایجاد 130 فرصت شغلی در حال خدمت رسانی به 300 نفر سالمندان و معلولین  می باشد.

 

وی، با اشاره به افزایش روند پذیرش سالمندان در سالهای اخیر ، در مورد چالش ها و مشکلات این مرکز سخنانی عنوان کرد.

 

شایان ذکر است: در پایان نشست مقرر شد گزارشی از وضعیت فعلی آسایشگاه تهیه و به دبیرخانه شورای امنیت غذایی تحویل تا در اولین جلسه شورا مطرح شود.

 

لازم به ذکر است: در نشست بررسی مشکلات سالمندان در خصوص چالش ها و مشکلات سالمندان شهرستان به ویژه سالمندان آسایشگاه گلابچی بحث و تبادل نظر شد.

 

٠٧:٥٤ - چهارشنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠١ / شماره : ٢٣٧٦ / تعداد نمایش : 217

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: