نسخه چاپي ارسال به دوستانجام واکسیناسیون بیماران خاص و صعب العلاج در کاشان/ تاکنون 275 بیمار واکسینه شده اند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از انجام واکسیناسیون بیماران خاص و صعب العلاج در این منطقه خبر داد. 

 به گزارش وب دا، دکتر سید علیرضا مروجی در بازدید از مرکز واکسیناسیون بیمارستان متینی گفت: این طرح همزمان با ابلاغ کشوری مدیر مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت متبوع با موضوع توزیع و تزریق واکسن کرونا در بیماران خاص و صعب العلاج در این بیمارستان آغاز شد. 

وی افزود:  گروه هدف در این طرح بیماران دریافت کننده شیمی درمانی، پرتودرمانی، ام اس، تالاسمی، هموفیلی، پیوند، دیالیز، نقص سیستم ایمنی، بال پروانه ای، اوتیسم می باشند که به دلیل ضعیف بودن سیستم ایمنی در این بیماران و بالا بودن خطر ابتلا به بیماری در این عزیران نسبت به سایر افراد واکسیناسیون ایشان در اولویت دستور کار قرار گرفته است. 

دکتر مروجی، با اشاره به اینکه این طرح از دهم فروردین ماه آغاز شده، تصریح کرد: تاکنون بالغ بر 275 نفر از بیماران دیالیزی، شیمی درمانی و بخشی از بیماران ام اس مورد تزریق واکسیناسیون قرار گرفته اند و این فرایند با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت مرحله ای و روزانه با همکاری گروه واکسیناسیون معاونت بهداشتی در حال انجام است. 

وی اظهار داشت: این واکسن ویروس کشته شده می باشد و ویژه بیماران خاص و صعب العلاج بوده که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و در دو نوبت تزریق خواهد شد.

١٣:٤٠ - چهارشنبه ١٨ فروردين ١٤٠٠ / شماره : ١٥٦٦ / تعداد نمایش : 268

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: