نسخه چاپي ارسال به دوست


در راستای کاهش مرگ و میر خارج بیمارستانی کودکان؛
کمیته مرگ و میر کودکان یک تا 59 ماهه در معاونت بهداشت برگزار شد

در راستای کاهش مرگ و میر خارج بیمارستانی کودکان، کمیته مرگ و میر کودکان یک تا 59 ماهه در معاونت بهداشت برگزار شد.

به گزارش وب دا، معاون بهداشتی دانشگاه گفت: شاخص های مرگ و میر و مراقبت های بهداشتی کودکان یکی از مهم ترین شاخص هایی است که نشان دهنده ارزش های حاکم بر جامعه بوده و میزان توسعه و رفاه هر کشور را نشان می دهد.

دکتر مهدی دلاوری افزود: اداره سلامت کودکان چند سالی است اقدام به طراحی نظام کشوری مراقبت مرگ کودکان 59-1 ماهه نموده است که بر اساس آن تمامی موارد مرگ گزارش، پرسشنامه های آن تکمیل و در کمیته های مرگ و میر کودکان دانشگاهی، بیمارستانی، خارج بیمارستانی و شهرستانی مطرح می گردد.

ایمنی کودکان در اتومبیل (نشستن در عقب اتومبیل و بستن کمربند ایمنی) و تاکید بر اجرای قانون مربوطه، قانون استفاده از کلاه ایمنی و سوار نکردن کودک به موتور سیکلت، مطرح شدن علل ترافیکی مرگ کودکان در شورای ترافیک فرمانداری ها، بررسی امنیت محل و تجهیزات خانه های بازی کودکان، مهد کودک ها و پارک های بازی، استفاده از کلاه ایمنی، کفش مناسب و ... در هنگام دوچرخه سواری و موتورسواری کودکان، پیشگیری از مسمومیت های ناشی از مصرف شربت متادون از طریق آموزش به خانواده ها و ایمن سازی استخرهای ذخیره آب و کشاورزی بدون حفاظ به منظور پیشگیری از غرق شدگی کودکان از موارد مطروحه در این نشست بود.

این نشست با حضور معاونین سیاسی امنیتی اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان و آران و بیدگل، مسئولین ادارات و سازمان های مرتبط، نماینده معاونت درمان و مرکز فوریت های پزشکی 115 و رؤسای مرکز بهداشت شهرستان کاشان و شبکه آران و بیدگل تشگیل گردید.

٠٨:١٢ - سه شنبه ٥ اسفند ١٣٩٩ / شماره : ١٤٦٥ / تعداد نمایش : 261

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: