نسخه چاپي ارسال به دوستافزایش نگران کننده آمار بستری مادران باردار کرونایی و اطفال در این مرکز

رئیس مرکز آموزشی و درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان از افزایش نگران کننده آمار بستری مادران باردار کرونایی و اطفال در این مرکز خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر ابوالفضل شجاعی، با ابراز نگرانی از این وضعیت گفت: در هفته اخیر، عملا چهار مادر باردار و سه کودک شش ماهه، ۸ و ۱۱ ساله مبتلا به کرونا در این مرکز بستری شده اند که این امر نشان از عدم رعایت اصول مراقبت های بهداشتی توسط آنها و خانواده این بیماران می باشد که جای نگرانی است.

وی، به ضعف سیستم ایمنی مادر باردار و جنین اشاره کرد و افزود: این وضعیت می تواند هر دو نفر را در معرض خطرات بزرگتری قرار دهد، بنابراین باید مسئله ابتلای مادران باردار به کرونا جدی گرفته شود.

دکتر شجاعی افزود: واقعا هنوز نمی‌دانیم کرونا در مادر باردار و جنین چه گردش بیماری زایی را طی می‌کند و هنوز هم برای هیچ کس ثابت نشده که کرونا از مادر به جنین منتقل می‌شود و یا مثبت شدن برخی نوزادان به دلیل انتقال سریع این ویروس هنگام زایمان و از طریق قطرات تنفسی مادر رخ می‌دهد، بنابراین با توجه به اینکه کرونا، درمان قطعی ندارد و خطرات آن برای مادر باردار و جنین ناشناخته است، تنها راهکار فعلی رعایت حداکثری نکات پیشگیری است و مادران باردار باید در این زمینه احتیاط بیشتری داشته باشند.

وی، از تمام مادران باردار خواست تا در شرایط شیوع کرونا به هیچ عنوان از منزل خارج نشده و تنها برای انجام مراقبت های دوران بارداری، آن هم با رعایت حداکثری نکات بهداشتی از خانه خارج شوند.

رئیس مرکز آموزشی و درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان، نسبت به مراقبت‌های بهداشتی خانواده مادران باردار نیز تاکید کرد و افزود: در کنار مادران باردار، خانواده این افراد هم باید نکات بهداشتی را با دقت بیشتری رعایت کنند و توصیه می شود تا زمان به دنیا آمدن نوزاد رعایت فاصله لازم را با مادر باردار در محیط خانه هم داشته باشند.

دکتر شجاعی ضمن اعلام تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستان برای بیماران کرونایی اظهار داشت: حدود ۴۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در این مرکز درمانی بستری هستند که با ورود جو ناپایدار و سرما به شهرستان و در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی و افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا در روزهای آینده با مشکلات زیادی در پذیرش بیماران در این مرکز مواجه خواهیم شد.

١٤:٥٩ - شنبه ١ آذر ١٣٩٩ / شماره : ١١٥١ / تعداد نمایش : 223

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: