ورود
   7:26:06 PM   1397 / 10 / 27      

حضرت زهرا (س) : کسی که عبادتهای خالصانه خود را به سوی خدا فرستد ، پروردگار بزرگ بهترین مصلحت او را به سویش فرو خواهد فرستاد .  بحار الانوار ، ج 70 ، ص 249
 

 

 

 
 

 
کوچکترین رزمنده دفاع مقدس، از نسل های سوم و چهارم انقلاب که دفاع مقدس را ندیده اند خواست درباره آن دوران تحقیق کنند و گفت: تنها چیزی که از جوانان انتظار داریم این است که حرمت دفاع مقدس و رزمنده بودن ما را نگه دارند.

--1397 / 09 / 19  -11:32 تعداد مشاهدات :53

خیلی‌ها بی‌نماز می‌آمدند و با نماز شهید می‌شدند. از خصلت‌شان به نحو احسن استفاده می‌کردند. بی‌باکی و شجاعت‌شان باعث می‌شد بقیه هم به وجد بیایند و نترسند. دیگران را از ترس وامی‌داشتند. روحیه نترسی و دل و جرئت داشتن را به نمایش می‌گذاشتند

--1397 / 09 / 19  -11:25 تعداد مشاهدات :48

تیپ منظم نظامی حاج احمد توجه او را به خود جلب می‌کند؛ لباس فرم سپاه اتوکشیده، پیراهن خود را داخل شلوار گذاشته و فانسقه‌ای سبزرنگ را محکم به کمر بسته است.

--1397 / 09 / 19  -11:20 تعداد مشاهدات :50

آن لحظه نمی‌دانستم کسی را که می‌بینم دوست دوران مدرسه‌ام سیدمحمد حسینی است. همان رزمنده‌ای که روز قبل اسیر ضدانقلاب شده بود. کسی که از سال‌ها قبل می‌شناختمش، چنان بلایی سرش آورده بودند که نتوانستم بشناسمش. با دیدن پیکر حالم دگرگون شد

--1397 / 09 / 19  -11:14 تعداد مشاهدات :46

زمان جنگ ما هر هفته اعزام داشتیم، از نیرو‌هایی که وارد لشکر می‌شدند تعداد زیادی تقاضا داشتند به گردان یا زهرا بیایند. همین الان هم جو گردان یا زهرا (س) خاص و دوست داشتنی است. به این دلیل که فرماندهان این گردان صفا و صمیمیت را از فرمانده قبلی به ارث برده‌اند و همین طور این جو و این خصوصیات به نسل بعدی منتقل می‌شود

--1397 / 09 / 19  -11:8 تعداد مشاهدات :42

 
اخبار و اطلاعیه های مذهبی

امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام در نامه به مالک اشتر

 

 

 

 

 

امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام در نامه معروف به مالک اشتر فرمود: وَ اِیّاکَ وَ الاِعجابَ بِنَفسِک وَ الثِّقَة بِما یُعجِبُکَ مِنها وَ حُبَّ الاِطراء. یعنی از سه چیز کناره بگیر و برحذر باش. یکی خودپسندی، یکی اعتماد غرورآمیز به نقاط قوت خود و دیگری هم علاقه به مدح و ستایش زیاد دیگران.


در سوره مبارکه بیّنه، خدای متعال به انسان دستور داده است که دین خود را خالص گرداند که اگر انسان موفق به این مُهم شود، به بیان سوره مبارکه حِجر، شیطان قادر به رسوخ و نفوذ در خالص‌شدگان نخواهد بود. مردم در این زمینه به 4 دسته تقسیم می‌شوند.
 
اول کسانی که به رغم عدم انجام یک کار دوست دارند مورد ستایش قرار بگیرند. قرآن کریم در سوره آل عمران، آیه 188 به این دسته وعده عذاب داده است. (یُحِبّونَ اَن یُحمَدوا بِما لَم یَفعَلوا ... لَهُم عَذابٌ اَلیم : یعنی عذابی دردناک برای آنها که دوست دارند برای کاری که انجام نداده‌اند مورد ستایش قرار گیرند آماده شده است). آنکه دکتر یا آیت الله نیست ولی دوست دارد به این القاب مورد خطاب واقع شود هم چه بسا مصداق همین آیه است!
 
دوم افرادی که کار خوبی می‌کنند و دوست دارند از آنها تجلیل بعمل آید. اینها میانه راه هستند و به مقام اخلاص نرسیده‌اند.
 
سوم کسانی که کار خوبی می‌کنند و برایشان تفاوتی ندارد که از آنها تقدیر بعمل آید یا نه. اینها به مقام اخلاص نزدیک شده‌اند اما باز هم فاصله دارند.
 
چهارم آنانی هستند که اصلاً دوست ندارند نام آنها در برابر کار خوبی که انجام داده‌اند مطرح شود. از رسول خدا (صلی الله علیه و آله) نقل شده که حقیقت اخلاص همین است. (ما بَلغ عَبدٌ حقیقَة الاِخلاص حَتّی لا یُحبَّ اَن یُحمَدَ عَلی شَیءٍ مِن عَملٍ لِلّه : یعنی هیچ بنده‌ای به حقیقت اخلاص نمی‌رسد مگر آنکه اصلاً دوست ندارد نام او برای کار خوبی که کرده مطرح شود)
 
پرواضح است که رسیدن به مقام دسته چهارم سخت است و باید از خود گذشت و مقابل شیطان ایستاد. امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام در نامه معروف به مالک اشتر فرمود: وَ اِیّاکَ وَ الاِعجابَ بِنَفسِک وَ الثِّقَة بِما یُعجِبُکَ مِنها وَ حُبَّ الاِطراء. یعنی از سه چیز کناره بگیر و برحذر باش. یکی خودپسندی، یکی اعتماد غرورآمیز به نقاط قوت خود و دیگری هم علاقه به مدح و ستایش زیاد دیگران. بعد فرمود: این سه صفت از مطمئن‌ترین فرصت‌های شیطان برای نابودکردن کارهای خوب نیکوکاران است.

منبع : پایگاه حوزه


ساعت : 23:2 -  روز  : چهار شنبه  - 12 /  2 / 1397 /  شماره خبر : 52 / تعداد نمايش :46

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: