ورود
   10:42:25 PM   1397 / 07 / 03      

حضرت زهرا (س) : کسی که عبادتهای خالصانه خود را به سوی خدا فرستد ، پروردگار بزرگ بهترین مصلحت او را به سویش فرو خواهد فرستاد .  بحار الانوار ، ج 70 ، ص 249
 

 

 

 
 

 
بلاخره به هرمصیبتی که بود از آن دالان سربازان دشمن عبور کردم و خودم را به انتهای مسیر رساندم. اسرایی که در انتها ایستاده بودند ما را که خون آلود و کتک خورده از آن تونل وحشت بیرون می‌آمدیم زیر بغلمان می‌گرفتند و به سمت آسایشگاه ۸ که آسایشگاه مجروحین بود می‌بردند.

--1397 / 06 / 25  -17:31 تعداد مشاهدات :10

لحظه‌ی خوفناکی بود! سیاه سوخته، هیکل گنده، سبیل درشت! چشمم افتاد به جنازه ای که بغل دستم افتاده بود. تا این را دیدم، آسمان شروع کرد به چرخیدن. زمین شروع کرد به چرخیدن. داد زدم «احمد! بیا این رو ببین! این آقائه داره نگاه مون میکنه!»

--1397 / 06 / 25  -17:25 تعداد مشاهدات :17

رائد ناگهان چشمهایش از حدقه بیرون زد. قلبش می خواست در سینه متلاشی شود. آرزو کرد کاش خودش هیچ وقت از مادر زاده نمی شد، تا تماشاگر چنین صحنه دردناک و جانسوزی نمی شد.

--1397 / 06 / 25  -17:19 تعداد مشاهدات :17

مرا در زادگاهم دفن کنید، مردم آنجا محرومند

--1397 / 06 / 25  -17:1 تعداد مشاهدات :14

سرگذشت شهید پروین (کبری) صفا از زبان مادر ایشان

--1397 / 06 / 18  -15:16 تعداد مشاهدات :28

 
اخبار و اطلاعیه های مذهبی

میهمانانی که خاص تحویل گرفته می شوند

 

 

 

پذیرایی ویژه خداوند از میهمانان ماه رجب

بندگانی از خداوند، نگاه ویژه و خاصی را از جانب پروردگار در این ماه به خود جلب می کنند؛ آن هایی که برای آمدن این ماه لحظه شماری می کردند تا تلاش خود را برای میهمانی خدا در ماه رمضان آغاز کنند.

 

حتما شما هم تصدیق می کنید که فصل ها و ماه هایی در سال هستند که حال و هوای زندگی انسان را تغییر می دهند؛ گویی با آمدنشان بهار معنوی و روحی و البته برکات خاصی را به زندگی ها هدیه می دهند. یکی از این ماه های ارزشمند، ماه رجب است. ماهی که با آمدنش نوید آمرزش گناهان و ریزش رحمت الهی را نوید می دهد؛ در این باره از رسول خدا صلی‌الله علیه وآله روایت‌ شده که فرمودند: رَجَبٌ شَهْرُ اللَّهِ الْأَصَبُّ یَصُبُ‏ اللَّهُ‏ فِیهِ‏ الرَّحْمَةَ عَلَى عِبَادِه (1) ؛‏ ماه رجب " شهرُ اللَّه الاَصَبّ " است و آن را " اَصَبّ " گویند از این‌ جهت که خداوند در این ماه، رحمت خود را به‌ سوی بندگان سرازیر می‌کند.

روز قیامت اهل عبادت در ماه رجب، جداگانه صدا زده می‌ شوند و خداوند متعال آنها را به‌ صورت ویژه به درگاه خود فرا می‌ خواند: «إِذَا کَانَ یَوْمُ الْقِیَامَةِ نَادَى مُنَادٍ فِی بُطْنَانِ الْعَرْشِ أَیْنَ الرَّجَبِیُّونَ ...» چون روز رستاخیز به پا شد، سروشى از درون عرش ندا مى‏ دهد! رجبى ‏ها کجایند؟


در جای دیگری روایت می فرماید: «رَجَبٌ شَهْرٌ عَظِیمٌ یُضَاعِفُ اللَّهُ فِیهِ الْحَسَنَاتِ وَ یَمْحُو فِیهِ السَّیِّئَاتِ مَنْ صَامَ یَوْماً مِنْ رَجَبٍ تَبَاعَدَتْ عَنْهُ النَّارُ مَسِیرَةَ مِائَةِ سَنَةٍ وَ مَنْ صَامَ ثَلَاثَةَ أَیَّامٍ وَجَبَتْ لَهُ الْجَنَّة: ماه رجب، ماه بزرگى است که در آن حسنات چند برابر و گناهان در آن محو مى ‏شود. کسى که یک روز در ماه رجب روزه بگیرد، آتش جهنّم به اندازه یک‌ صد سال از او فاصله مى ‏گیرد، و کسى که سه روز در آن ماه روزه بگیرد، بهشت براى او واجب مى‏ شود.»(2)


این ها گوشه هایی هستند از رحمت الهی در ماه رجب.

میهمانانی که خاص تحویل گرفته می شوند

در این ماه است که اگر خوب واردش شویم و آغاز خوبی داشته باشیم، از طرف خداوند خوب تحویل گرفته می شویم، بندگانی از خداوند، نگاه ویژه و خاصی را از جانب پروردگار در این ماه به خود جلب می کنند؛ آن هایی که برای آمدن این ماه لحظه شماری می کردند تا تلاش خود را برای میهمانی خدا در ماه رمضان آغاز کنند، تلاش کنندگان در این ماه به تعبیر قرآن کریم «وَ السَّابِقُونَ السَّابِقُونَ* أُوْلَئکَ الْمُقَرَّبُونَ» (3) هستند. آنهایی که جلوتر به پیشواز می‌روند، قطعاً جور خاصّی توسط خداوند متعال تحویل گرفته می‌شوند.


اینها از دوستان خاصّ حضرت حق به‌ حساب خواهند آمد، به حدّی که روز قیامت اهل عبادت در ماه رجب، جداگانه صدا زده می‌شوند و خداوند متعال آنها را به‌ صورت ویژه به درگاه خود فرا می‌خواند: «إِذَا کَانَ یَوْمُ الْقِیَامَةِ نَادَى مُنَادٍ فِی بُطْنَانِ الْعَرْشِ أَیْنَ الرَّجَبِیُّونَ ...» (4) چون روز رستاخیز به پا شد، سروشى از درون عرش ندا مى‏ دهد! رجبى ‏ها کجایند؟


گروهى بر مى‏ خیزند که چهره ‏شان براى مردم محشر مى‏ درخشد، بر سرشان تاج پادشاهى آکنده از مروارید و یاقوت است. همراه هر یک از ایشان هزار فرشته از سوى راست و هزار فرشته از سوى چپ ایستاده ‏اند و به او مى‏ گویند اى بنده خدا! کرامت خداى بر تو گوارا باد! از عرش هم ندا مى ‏آید که اى بندگان من! سوگند به عزت و جلال خودم جایگاه شما را گرامى و عطاى شما را فراوان قرار مى‏ دهم و غرفه ‏هایى از بهشت به شما ارزانى مى‏ دارم که از زیر آن جوى‏ ها جارى است و جاودانه در آن خواهید بود و پاداش عمل ‏کنندگان چه نیکوست، شما براى من در ماهى روزه گرفتید که حرمت آن ماه را بزرگ و حق آن را واجب کرده ‏ام. اى فرشتگان من! این بندگان مرا به بهشت درآورید. (5)

 

بندگانی از خداوند، نگاه ویژه و خاصی را از جانب پروردگار در این ماه به خود جلب می کنند؛ بندگانی که برای آمدن این ماه لحظه شماری می کردند تا تلاش خود را برای میهمانی خدا در ماه رمضان آغاز کنند، تلاش کنندگان در این ماه به تعبیر قرآن کریم «وَ السَّابِقُونَ السَّابِقُونَ* أُوْلَئکَ الْمُقَرَّبُونَ» هستند. آنهایی که جلوتر به پیشواز می‌ روند، قطعاً جور خاصّی توسّط خداوند متعال تحویل گرفته می‌شوند.


و این گونه می شود کسی که با پای دل وارد این ماه می شود، حتما خوش آمدگویی پروردگارشان را با گوش جان خواهد شنید؛ "ای دوستان خاصّ من، به ماه عبادت خوش آمدید!"
با شروع این ماه ارزشمند، روزهایش را قدر بدانیم؛ هر یک روز ماه رجب، فرصتی دوباره برای شکوفایی و بارور شدن انسان و انسانیت است، هر فرصتی هم نعمت است و هر نعمتی نیازمند شکر و سپاس است. و آیا شکر و سپاس نعمت جز این است که انسان نعمت را بشناسد، بر طبق اقتضای این نعمت رفتار کند و از آن بهره ببرد؟
در هر ساعتی از ساعات ماه رجب، اگر انسانی هوشمند و زرنگ باشیم، می توانیم راه چند ساله را یک ماهه طی کنیم.

پی نوشت:
1- بحار الأنوار ، ج‏94، ص 36
2- ثواب الأعمال و عقاب الأعمال ص54
3- واقعه/10-11
4- روضة الواعظین و بصیرة المتعظین، ج ‏2
5- روضه‌الواعظین/ج/ص 104


ساعت : 11:16 -  روز  : جمعه  - 3 /  1 / 1397 /  شماره خبر : 52 / تعداد نمايش :49

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: