ورود
   1:41:55 PM   1397 / 11 / 28      

حضرت زهرا (س) : کسی که عبادتهای خالصانه خود را به سوی خدا فرستد ، پروردگار بزرگ بهترین مصلحت او را به سویش فرو خواهد فرستاد .  بحار الانوار ، ج 70 ، ص 249
 

 

 

 
 

 
عطر شهادت به مشامم رسید

--1397 / 11 / 27  -10:2 تعداد مشاهدات :6

کوچکترین رزمنده دفاع مقدس، از نسل های سوم و چهارم انقلاب که دفاع مقدس را ندیده اند خواست درباره آن دوران تحقیق کنند و گفت: تنها چیزی که از جوانان انتظار داریم این است که حرمت دفاع مقدس و رزمنده بودن ما را نگه دارند.

--1397 / 09 / 19  -11:32 تعداد مشاهدات :96

خیلی‌ها بی‌نماز می‌آمدند و با نماز شهید می‌شدند. از خصلت‌شان به نحو احسن استفاده می‌کردند. بی‌باکی و شجاعت‌شان باعث می‌شد بقیه هم به وجد بیایند و نترسند. دیگران را از ترس وامی‌داشتند. روحیه نترسی و دل و جرئت داشتن را به نمایش می‌گذاشتند

--1397 / 09 / 19  -11:25 تعداد مشاهدات :115

تیپ منظم نظامی حاج احمد توجه او را به خود جلب می‌کند؛ لباس فرم سپاه اتوکشیده، پیراهن خود را داخل شلوار گذاشته و فانسقه‌ای سبزرنگ را محکم به کمر بسته است.

--1397 / 09 / 19  -11:20 تعداد مشاهدات :90

آن لحظه نمی‌دانستم کسی را که می‌بینم دوست دوران مدرسه‌ام سیدمحمد حسینی است. همان رزمنده‌ای که روز قبل اسیر ضدانقلاب شده بود. کسی که از سال‌ها قبل می‌شناختمش، چنان بلایی سرش آورده بودند که نتوانستم بشناسمش. با دیدن پیکر حالم دگرگون شد

--1397 / 09 / 19  -11:14 تعداد مشاهدات :92

 
اخبار و اطلاعیه های اجتماعی

قواعدی برای یک مکالمه ی زن و شوهری

 

 

 

 

 

 

اگر می خواهید همسرتان در خانه با شما صحبت کند، باید شنونده و هم‌صحبت خوبی برای او باشید. قواعدی مثل گوش دادن فعال و قضاوت نکردن می تواند به هم‌صحبتی تان کمک کند.

 

بعضی ها از کم حرفی همسرشان شاکی هستند. برای مثال از این گله مندند که اگر حتی برای یک ساعت بنشینند و با همسرشان حرف بزنند، به جز همان دو سه جمله اول، صحبت دیگری از سوی او مطرح نمی شود. معمولاً این افراد تمام تقصیر را به گردن همسرشان می اندازند غافل از آنکه رفتار و گفتار خود آنها هم نقش مهمی در ساکت شدن همسرشان دارد.

گفتگو همان زندگی است
شاید شما هم این جمله را شنیده باشید که می گوید یک رابطه زن و شوهری تا وقتی زنده است که دو طرف حرف هایی برای گفتن داشته باشند. گفتگو یکی از مهمترین مهارت های زندگی زناشویی است و برای داشتن آن، باید به معنای واقعی یک زبان و دو گوش باشید. یعنی خوب بگویید و خوب تر گوش کنید.

نگاه زبان او به گوش های شما است
اگر به دنبال یک رابطه زنده و پویا با همسرتان هستید، اگر دلتان می خواهد بازار «گفت» و «گو» در رابطه تان همیشه داغ باشد و اگر دوست دارید قفل زبان همسرتان را باز کنید، بایستی که قبل از هر کاری گوش هایتان را برای حرفهای او حسابی تیز کنید. گوش های شما می توانند زبان همسرتان را باز کنند و به قول قدیمی ها او را بر سر ذوق بیاورند. بر عکس آن هم صادق است؛ یعنی اگر همسرتان احساس کند که شما به او خوب گوش نمی کنید، عقب می کشد و یا با چند کلمه مختصر سر و ته گفتگو با شما را هم می آورد. موقعیت های زیادی می توانند احساس «گوش داده نشدن» را در همسر شما به وجود بیاورند. در ادامه به چند نمونه از این موقعیت ها که بدون شک همسرتان را از صرافت گفتگو کردن با شما می اندازند اشاره می شود.


دکمه سکوت همسرت را فعال نکن
ممکن است بگویید که «وقتی همسرم حرف می زند، من کاملاً ساکتم ولی باز هم او از صحبت کردن استقبال نمی کند». درست است که ساکت ماندن شما موقع صحبت کردن همسر، نکته مهمی در تداوم گفتگو است اما به تنهایی کافی نیست. به عبارت دیگر، رفتارها و مسائل دیگری هم هستند که اگر از شما سر بزنند، احساس گوش داده نشدن را در همسر شما به وجود خواهند آورد و تمایل او را برای ساکت شدن تقویت خواهند کرد:

1. قضاوت کردن
اگر موقع صحبت کردن همسرتان حرفی یا رفتاری نشان بدهید که احساس قضاوت شدن را در او ایجاد کند، به احتمال بسیار زیاد همانجا نطق همسرتان کور خواهد شد.

2.سرزنش کردن
نه فقط سرزنش کلامی، بلکه حتی یک نگاه به ظاهر ساده هم می تواند احساس سرزنش شدن را در همسرتان ایجاد کرده و او را به وادی سکوت بکشاند.

شاید شما هم این جمله را شنیده باشید که می گوید یک رابطه زن و شوهری تا وقتی زنده است که دو طرف حرف هایی برای گفتن داشته باشند. گفتگو یکی از مهمترین مهارت های زندگی زناشویی است و برای داشتن آن، باید به معنای واقعی یک زبان و دو گوش باشید. یعنی خوب بگویید و خوب تر گوش کنید

3. «من که می دونم توی سرت چی می گذره»
اگر شما هم به این جمله معتقد هستید، باید بدانید که دارید به سمت ساکت کردن همسرتان حرکت می کنید. چون تنها خاصیت این طرز فکر آن است که گوشهای شما را به روی بخش های مهمی از گفته های همسرتان می بندد و موجب شکل گرفتن رفتارها و گفتارهایی در شما می شود که در نهایت ساکت شدن همسرتان را در پی خواهد داشت.

4. اصرار به راهکار دادن
گاهی اوقات همسرتان به قصد راهنمایی شدن با شما صحبت نمی کند بلکه فقط می خواهد حرف هایش را با شما در میان بگذارد؛ اما شما خیلی زود باب پند و راه و چاه نشان دادن را باز می کنید و باعث می شوید همسرتان احساس کند که شما اصلاً او را درک نکرده اید. نتیجه این رفتار نیز چیزی به جز سکوت پیشه کردن همسرتان نخواهد بود.

5. آماده شدن برای جواب دادن
یکی دیگر از رفتارهایی که موجب می شود همسرتان سکوت را به گفتگو با شما ترجیح بدهد آن است که موقع حرف زدن او، شما به جای آنکه به حرف هایش گوش بدهید مدام دارید با خودتان فکر می کنید که در جوابش چه بگویم؟ این مسئله باعث می شود که شما خوب به همسرتان گوش ندهید و از آن بدتر اینکه بر اساس شنیده های نصفه و نیمه تان به او پاسخ هم بدهید. این نوع کَلکَل کردن ها موجب می شوند که دیر یا زود همسرتان عطای گفتگو کردن با شما را به لقایش ببخشد!

6. به جاده خاکی زدن
یکی از نشانه هایی که همسرتان را به احساس «گوش داده نشدن توسط شما» می رساند آن است که موقع حرف زدن او شما پای مباحث دیگری را وسط می کشید و یا حرف های او را به شوخی می گیرید. این نوع رفتارها و گفتارها موجب احساس جدی گرفته نشدن و یا مهم تلقی نشدن در همسرتان می شوند و مانند نکته های قبلی دکمه سکوت همسرتان را فعال می کنند!

ساعت : 11:15 -  روز  : جمعه  - 20 /  11 / 1396 /  شماره خبر : 51 / تعداد نمايش :104

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: