دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

1:39:41 PM 1398 / 06 / 30
 
اخبار

مراقبت از 71 بیمار در بخش مراقبتهای ویژه جراحی قلب باز کاشان

سرپرستار بخش مراقبتهای ویژه جراحی قلب باز مرکز امام علی (ع) مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان، از مراقبت اعضاء و پرستاران این بخش از 71 بیمار قلبی عروقی جراحی شده در این بیمارستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار وبدا، اشرف جمالدار افزود: تمامی بیماران این مرکز، بلافاصله پس از انجام عمل جراحی قلب باز به این بخش منتقل و بعد از گذراندن دوره مراقبتی بدون داشتن عوارض جانبی و با حال عمومی خوب ترخیص می شوند.

وی با بیان این مطلب که بیمار تحت جراحی قلب باز بیش از سایر بیماران به دلیل اثرات عمل و دستکاری قلب، دارای وضعیتی بی ثبات و متغیر بوده و نیاز به مراقبت مداوم و شبانه روزی دارد، گفت: پرستاران این بخش ضمن اطلاع از نوع عمل انجام شده و دستورات بعد از عمل، باید با مهارت هایفنی لازم آشنا باشند.

وی تصریح کرد: این بخش دارای 5 تخت با مونیتورها و دستگاه های تنفسی ویژه جهت مراقبت دائم از بیماران بزرگسال بعد از عمل جراحی قلب باز می باشد که با وجود کادر ورزیده پرستاری و پزشکی یکی از بهترین بخش ها در نوع خود است.

جمالدار، خاطر نشان کرد: بیمار بعد از عمل، باید هر چه سریع تر به دستگاه مانیتورینگ متصل شود تا ریتم قلبی و تعداد ضربان قلب وی شناسایی شود.

وی، مراقبتهای پس از عمل جراحی قلب باز را شامل مراحل جدا کردن دستگاه تنفسی و خارج کردن لوله ترانشه از بیمار در گام نخست و انجام مراقبتهای درمانی، فیزیوتراپی، کمک به راه رفتن بیمار، خروج درن ها و بازتوانی و آموزش به بیمار در مراحل بعد دانست.

منبع خبر: روابط عمومی دانشگاه

 

ساعت : 10:7 -  روز  : سه شنبه  - 1 /  9 / 1390 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :2181

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: