دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

11:14:41 PM 1398 / 06 / 30
 
اخبار

خوردن به دفعات در فواصل منظم بهترین رژیم برای بیماران دیابتی است

عضو هیئت علمی و فوق تخصص غدد و فوکال پوینت برنامه دیابت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان گفت: خوردن به دفعات در فواصل منظم بهترین رژیم برای فرد دیابتیک به ویژه بیماران مبتلا به دیابت نوع 1 است.

دکتر فاطمه جعفری منشادی افزود: بیماران دیابتی باید روزانه سه وعده غذایی اصلی و سه میان وعده غذایی داشته و حداکثر فاصله بین وعده ها و میان وعده ها 3 ساعت باشد.

وی تصریح کرد: به همین علت بیمار دیابتی باید روزانه انسولین در چند نوبت مطابق به نیاز بدن تزریق کند و همچنین لازم است در فواصل منظم و مناسب، غذا نیز مصرف کند تا قندخون وی بیش از حد کاهش نیابد.

وی در ادامه گفت: تعادل مقدار قند خون در افراد سالم به خودی خود توسط سیستم متابولیسم بدن فرد انجام می شود اما در بیماران دیابتی برقراری این تعادل به عهده بیمار دیابتی است.

دکتر جعفری با اشاره به اینکه دستورالعمل ثابتی به نام رژیم غذایی برای بیمار دیابتی وجود ندارد، تصریح کرد: رژیم غذایی دیابتی در واقع یک برنامه سالم و صحیح برای همه افراد است، بنابراین لازم نیست که برای یک بیمار دیابتی غذاهای جداگانه در منزل تهیه شود و پیروی از رژیم غذایی سالم برای همه افراد مفید و ضروری است.

وی زمان صرف غذا، مقدار غذا و نوع مواد غذایی مصرفی را از نکات مهم در رژیم غذایی بیماران دیابتی ذکر کرد.

وی گفت: باید بین صرف غذا، میزان فعالیت و میزان انسولین مصرفی تعادل برقرار شود تا مقدار قند خون به حد طبیعی نزدیک شود.

ساعت : 16:5 -  روز  : یکشنبه  - 29 /  8 / 1390 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :1298

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: