دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

1:27:05 PM 1397 / 11 / 28
 
اخبار

پس از 80 سال:

انتقال تولیت بیش از 650 موقوفه مرحوم حاج محمدصادق نقوی به دانشگاه علوم پزشکی کاشان

سرپرست دفتر حقوقی دانشگاه، از انتقال تولیت بیش از 650 موقوفه ( کلیه املاک، رقبه، مجاری و اموال) مرحوم حاج محمدصادق نقوی به دانشگاه علوم پزشکی کاشان پس از 80 سال خبر داد.

به گزارش وب دا، رضا کردی گفت: مرحوم حاج محمد صادق نقوی به موجب وصیت نامه رسمی، تمامی اموال، املاک، مجاری و قنوات خود را وقف بر بیمارستان نقوی و عواید آن ها را تا ابد برای درمان بیماران و تجهیز بیمارستان قرار داده است.

وی، با اشاره به وصیت نامه این خیر سلامت، افزود: اداره این املاک و مستغلات تا هفتاد سال از تاریخ وقف بر عهده متولی خاص بود و بعد از هفتاد سال منحصراً و دائماً تولیت آن با دانشگاه علوم پزشکی کاشان می باشد.

سرپرست دفتر حقوقی دانشگاه تصریح کرد: رأی انتقال تولیت موقوفات مرحوم حاج محمدصادق نقوی با پیگیری های این دفتر، طبق مقررات اداره اوقاف و امور خیریه، مساعدت حضرت آیت اله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه معزز کاشان و نیز مسئولین مربوطه در اداره اوقاف شهرستان و استان، به نمایندگی ریاست این دانشگاه اخذ و ابلاغ شد.

وی اظهار داشت: دانشگاه حسب وظیفه خود به منظور حراست و اداره موقوفات مکلف است پیگیری شرعی و قانونی را برای احیای حقوق موقوفه خود انجام دهد و بر این اساس نشستی با ریاست اداره اوقاف و امور خیریه به منظور تحویل و تحول پرونده های موقوفات مرحوم نقوی برگزار گردید.

کردی یادآور شد: کلیه مستاجرین و متصرفین به منظور اجرائی شدن نیت واقف و تعیین تکلیف شرعی و قانونی دیون و املاک تحت تصرف به دفتر حقوقی دانشگاه علوم پزشکی کاشان واقع در میدان پانزده خرداد ، ابتدای خیابان اباذر، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی کاشان مراجعه نمایند تا ضمن شرعی بودن ادامه تصرفات خود، عواید مربوطه صرف ساخت و تجهیز بیمارستان نقوی شود.

وی، در پایان ضمن تشکر و قدردانی از تلاش های متولی قبلی این موقوفات و زحمات مدیریت اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان و نیز اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در راستای اداره و نظارت عالیه خود بر موقوفات، اعلام داشت: این دانشگاه تمام سعی و مساعی خود را به منظور اداره هر چه بهتر موقوفات مرحوم حاج محمد صادق نقوی و نیز اجرای نیات واقف محترم انجام خواهد داد تا از عواید آن در راستای ارتقای سلامت مردم منطقه استفاده گردد.

شایان ذکر است بیمارستان نقوی در سال 1313 توسط مرحوم حاج محمد صادق نقوی به منظور ارائه خدمات سلامت مردم منطقه بنیانگذاری گردیده و حسب وصیت آن مرحوم موقوفات قابل توجهی اعم از املاک و مستغلات و مجاری به منظور تکمیل این اقدام خیر و تعمیر و نگهداری، تجهیز و استمرار خدمت رسانی نیز وقف گردیده است.

ساعت : 14:21 -  روز  : چهار شنبه  - 25 /  11 / 1396 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :433

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: