دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

12:45:11 PM 1397 / 07 / 27
 
اخبار

اولین نشست کمیته های فرعی قیمت تمام شده خدمات برگزار شد

اولین جلسه توجیهی چگونگی احصاء قیمت تمام شده خدمات در سطح دانشگاه با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع، حسابرس داخلی دانشگاه و مسئول پیگیری اجرای قیمت تمام شده دانشگاه و سایر اعضاء کمیته فرعی واحدهای تابعه دانشگاه در سالن شهداء ستاد دانشگاه روز سه شنبه 12/10/96 برگزار شد.

 

به گزارش وب دا، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در این نشست اظهار داشت: بودجه ریزی از روش سنتی و افزایشی بر مبنای عملکرد تغییر یافته و دولت در سال 97 بودجه ریزی عملیاتی را مبنای توزیع منابع اعتباری قرار داده است.

 

دکتر حسین نیک زاد، محاسبه قیمت تمام شده را فرایند شناسایی و ردیابی هزینه های مستقیم و غیر مستقیم و سایر هزینه های سربار عنوان کرد که نتیجه حاصل از اجرای حسابداری قیمت تمام شده تخصیص منابع بر اساس یک واحد خدمت یا محصول تولیدی خواهد بود.

 

 وی افزود: هدف از اطلاعات قیمت تمام شده دستیابی به پیش بینی و برآورد هزینه ای یک فعالیت، ارزیابی، قیمت گذاری یک واحد خدمت، اتخاذ تصمیمات و برنامه ریزی های منطقی می باشد که بالطبع هزینه ها را به حداقل رسانده و زمینه ایجاد افزایش درآمدها را در پی دارد.

 

این گزارش حاکیست: در این جلسه توجیهی، مراحل انجام قیمت تمام شده در حوزه های درمانی، آموزشی، بهداشتی و پژوهشی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر گردید مطابق مصوبات کمیته اصلی احصاء قیمت تمام شده دانشگاه، کمیته های فرعی اقدامات مورد نیاز ر ا انجام دهند.

 

 

ساعت : 13:27 -  روز  : چهار شنبه  - 13 /  10 / 1396 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :297

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: