دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

12:55:27 AM 1397 / 07 / 26
 
اخبار

با حضور حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی:

از چهره برتر قرآنی دانشگاه تقدیر شد

در نشستی که با حضور حجت الاسلام محسن قرائتی پیرامون موضوع " قرآن و نماز" برگزار شد از چهره برتر قرآنی دانشگاه و فعالین حوزه نماز در خوابگاه های دانشجویی تقدیر شد.

 

 

به گزارش وب دا، شامگاه سه شنبه مورخ ۱۷ آبان ماه نشست صمیمی پیرامون موضوع "قرآن و نماز" با حضور معلم قرآن حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی و جمع کثیری از دانشجویان و دانشگاهیان در محل آمفی تئاتر مرکزی دانشکده پزشکی برگزار شد.

 

حجت الاسلام قرائتی در این نشست، با بیان اینکه موضوع نماز، روزه، امر به معروف و نهی از منکر  تنها مختص اسلام نیست و در ادیان قبل از اسلام و پیامبران دیگر نیز وجود داشته تصریح کرد: اگر اهل نماز واقعی باشیم مشکلات و مسایل دیگر درست می‌شود زیرا تمام کمالات در نماز یافت می‌شود.

 

 وی، با اشاره به اهمیت نماز و برشمردن انواع نمازها (باران، آیات، و...)، نماز را نوعی شکرگزاری از پروردگار خواند و افزود: اگر نماز ما مورد قبول پروردگار واقع شود بقیه امورات خوب و خیر انسان نیز مورد توجه پرودگار قرار خواهد گرفت.

 

وی، در ادامه ضمن ارزش نهادن به رشته های پزشکی و پیراپزشکی، تحصیل در راه طبابت خلق را نوعی عبادت دانست و تصریح کرد: فراگیری علم نور است و به دانشجویان توصیه نمود در تحصیل علم قناعت نداشته باشند و در کنار تحصیل علم به ورزش و مطالعه نیز اهمیت دهند.

 

این گزارش حاکیست: در پایان این برنامه با حضور معاون فرهنگی دانشجویی و همچنین حجت الاسلام قرائتی از دکتر محمدرضا شریف به‌عنوان چهره برتر قرآنی دانشگاه با اهدای لوح تقدیر و هدیه تجلیل شد.

 

دکتر شریف فوق تخصص بیماریهای عفونی اطفال و استاد تمام و عضو هیات علمی دانشگاه و مقام آور جشنواره قرآنی از نوزدهمین تا بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت می باشد که در سال ۹۶ به‌عنوان چهره برتر قرآنی دانشگاه انتخاب شد.

 

لازم به ذکر است: در ادامه همچنین از دانشجویان؛ سجاد برازجانی، محبوبه حبیبی و مهسا احمدیان فعالان نماز خوابگاه های دانشجویی با اهدای لوح و هدیه قدردانی شد.

 

 

منبع خبر: وب دا کاشان

ساعت : 15:35 -  روز  : شنبه  - 20 /  8 / 1396 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :614

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: