دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

2:23:26 AM 1397 / 03 / 06
 
اخبار

انجام ارزیابی بیرونی بیمارستان های آموزشی در راستای اعتباربخشی آموزشی مراکز آموزشی و درمانی

ارزیابی بیرونی مراکز آموزشی و درمانی دانشگاه در راستای اجرای برنامه اعتباربخشی آموزشی بیمارستان ها و با توجه به نقش بیمارستان های آموزشی در ارتقای آموزش های بالینی و دستیابی به اهداف متعالی نظام سلامت روز چهارشنبه مورخ 21/4/96 با حضور تیم ارزیاب وزارت بهداشت انجام گردید.

به گزارش وب دا، رئیس دانشگاه در نشست افتتاحیه برنامه، با بیان ویژگی ها و ظرفیت های درمانی و آموزشی و همچنین سوابق درخشان آموزشی دانشگاه در جذب و تربیت نیروی انسانی در تمامی عرصه ها و مقاطع به مدت سه دهه، بر اهیمت نقش و جایگاه بیمارستان های آموزشی در تربیت نیروی انسانی و ارائه خدمات بهینه سلامت تاکید کرد.

دکتر ابراهیم کوچکی افزود: برنامه اعتباربخشی پس از اعلام و ابلاغ سنجه های مربوطه از سوی وزارت متبوع در دانشگاه و بیمارستان های آموزشی تابعه آغاز و روند مطلوب خود را تاکنون طی کرده است.

وی اظهار امیدواری کرد: تیم ارزیاب ضمن بازدید از بخش های آموزشی بیمارستان تجارب سودمند خود را به منظور ارتقاء سطح آموزشی و درمانی بیمارستان ها در اختیار دانشگاه قرار دهند.

دکتر همایون نادریان معاون آموزشی دانشگاه نیز در این جلسه، به معارفه اعضای تیم ارزیاب و شرکت کنندگان پرداخت.

این گزارش حاکیست: در ادامه جلسه، گزارش اجمالی از روند اجرایی اعتباربخشی در بیمارستان ها توسط سرپرستان بیمارستان های آموزشی دانشگاه ارائه گردید.

اعضای تیم ارزیاب نیز در ادامه برنامه، ضمن معرفی خود، به مرور مستندات خود ارزیابی پرداخته و سپس از بیمارستان های شهید بهشتی، متینی و کارگر نژاد بازدید کردند.

برپایه این گزارش: برنامه بازدید ساعت 18 با برگزاری نشست اختتامیه و ارائه بازخورد توسط تیم ارزیاب در بیمارستان کارگرنژاد پایان یافت.

لازم به ذکر است: نشست مقدماتی با حضور رئیس دانشگاه، معاونین آموزشی و درمان، سرپرست مرکز توسعه، مسئول بسته اعتباربخشی موسسات و بیمارستان های آموزشی، سرپرست دانشکده پزشکی، معاونین آموزشی دانشکده پزشکی، روسا، معاونین، مدیران، مسئول و کارشناسان تیم اعتباربخشی بیمارستان های شهید بهشتی، کارگرنژاد و متینی در محل سالن اجتماعات دکتر قریب تشکیل گردید.

 شایان ذکر است اعتباربخشی بیمارستان های آموزشی از بسته های طرح تحول و نوآوری در آموزش می باشد که همزمان با آغاز طرح تحول در آموزش در سطح دانشگاه و تحت نظر معاونت آموزشی دانشگاه اجرا گردیده است.

 

 

ساعت : 11:0 -  روز  : جمعه  - 23 /  4 / 1396 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :345

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: