دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

2:28:31 PM 1397 / 03 / 07
 
اخبار

آغاز اجرای برنامه جدید مراقبت کودک سالم و بیمار در دانشگاه

معاون بهداشتی دانشگاه، از آغاز اجرای برنامه جدید مراقبت کودک سالم و بیمار به صورت پایلوت در شهرستان آران و بیدگل خبر داد.

 

به گزارش وب دا، دکتر سید علیرضا مروجی افزود: این برنامه در راستای  طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، در قالب بسته های جدید سلامت کودکان با عنوان "مراقبت از کودکان سالم و بیمار زیر 5 سال (مانا و کودک سالم) " انجام می شود.

 

وی تصریح کرد: در این راستا کارگاه هایی جهت کلیه پزشکان، مراقبین سلامت و بهورزان شهرستان آران و بیدگل برگزار و به دنبال آن از تاریخ ششم خرداد ماه کلیه مراقبت های کودکان براساس بسته های جدید انجام و اطلاعات آن به سامانه سیب ثبت می شود.

 

دکتر مروجی ادامه داد: بررسی نشانه های خطر در کودک سالم، علائم خطر فوری در کودک بیمار و حادثه دیده، پایش رشد، تغذیه، بینایی، وضعیت تکاملی، بهداشت دهان و دندان، وضعیت واکسیناسیون و استفاده از مکمل ها در این مراقبت ها انجام می گردد.

 

معاون بهداشتی دانشگاه، بررسی شنوایی، بدرفتاری با کودک، عوامل محیطی موثر بر سلامت کودکان، ارزیابی ژنتیک، پایش رشد کودکان بر اساس منحنی های ZSCORE، اضافه وزن و چاقی و مشاوره با مادر در خصوص تغذیه در سلامت و بیماری را از دیگر خدمات این برنامه عنوان کرد.

 

لازم به ذکر است شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کاشان است.

 

ساعت : 13:0 -  روز  : پنج شنبه  - 25 /  3 / 1396 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :276

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: