دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

1:52:31 PM 1398 / 06 / 30
 
اخبار

برگزاری بیش از 31 هزار کارگاه آموزش مهارت های زندگی دانشگاه علوم پزشکی کاشان

معاون بهداشتی دانشگاه، از برگزاری 31 هزار و 400 کارگاه آموزش مهارت های زندگی و فرزند پروری به صورت رایگان در مراکز خدمات جامع سلامت این دانشگاه در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت طی سال 95 خبر داد.

 

به گزارش وب دا ، دکتر سید علیرضا مروجی، روز یکشنبه مورخ 3/2/96 در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته سلامت (یکم تا هفتم اردیبهشت) با اشاره به اینکه شعار این هفته، امسال «زندگی سالم ، با نشاط و امید» است گفت: 17 هزار و 200 کارگاه مهارت های زندگی و 14 هزار و 200 کارگاه مها رت های فرزند پروری بوده است.

 

وی، با اشاره به انجام رایگان 10هزار مشاوره روان شناختی افزود: این مشاوره های روان شناختی با جذب 15 روا‌نشناس بالینی برای شهروندان کاشانی انجام‌شده‌است.

 

معاون بهداشتی دانشگاه، گفت: بر اساس آمار سال 2015 افسردگی چهارمین بیماری بعد از بیماری‌های قلبی عروقی، کمردرد و حوادث و سوانح از نظر شاخص (daly) است که بار بیماری یعنی جمع مرگ و میر و ناتوانی افراد را بیان می‌کند.

 

دکتر مروجی، انگ زدن، عدم تکمیل درمان، وجود افراد غیرمجاز و دخالت در امور پزشکی و انکار بیماری را پنج چالش و مشکل بیماران افسرده برشمرد و گفت: در حال حاضر 6/23 درصد از افراد جامعه ما به بیماریهای روانی مبتلا هستند که 7/12 درصد از این افراد افسردگی دارند یعنی حدود 6 میلیون و 400 هزار نفر از جمعیت ما افسرده هستند.

 

وی، افسردگی را یکی از شایعترین بیماریهای روانی در سراسر جهان که در همه گروه‌های سنی می تواند بروز کند دانست و گفت: احساس غم و اندوه مداوم، لذت نبردن از زندگی ، ناامیدی، بیقراری و اضطراب، مشکلات خواب و غیره  از علامتهای این بیماری هستند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه، مشاوره تغذیه و رژیم درمانی، خدمات سلامت دهان و دندان به گروه های هدف، واکسیناسیون، پیشگیری و کنترل بیماری های واگیر و غیر واگیر ،خدمات مامایی، باروری سالم، مراقبت دوره ای نوزادان، کودکان، نوجوانان و جوانان، میانسالان و سالمندان و آموزش در زمینه موضوعات بهداشتی را از دیگر خدمات دانشگاه در راستای طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت در مراکز خدمات جامع سلامت خاطرنشان‌کرد و گفت: شهروندان می توانند با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت و تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای کلیه اعضای خانواده خود از این خدمات بهره‌مند شوند.

 

ساعت : 15:8 -  روز  : دو شنبه  - 4 /  2 / 1396 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :381

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: