دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

2:50:21 AM 1398 / 06 / 01
 
اخبار

با حضور رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت

مراسم گرامیداشت روز دندانپزشک در دانشگاه برگزار شد

مراسم گرامیداشت روز دندانپزشک با حضور دکتر حمید صمدزاده مشاور معاون بهداشتی و رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و جمعی از مسئولان دانشگاه و مدیران ادارات و دندانپزشکان شاغل در حوزه بهداشت روز پنج شنبه مورخ 31/1/96 در تالار سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار گردید.

 

به گزارش وب دا، رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت در این مراسم، ضمن تبریک روز دندانپزشک با اشاره به موفقیت طرح تحول سلامت دهان و دندان در کشور اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی کاشان در حوزه سلامت دهان و دندان جزء 5 دانشگاه برتر است.

 

دکتر حمید صمدزاده، بر ادامه برنامه های طرح تحول تاکید و افزود: مقرر شده تمامی نیازهای درمانی دندانپزشکی برای 5000 دانش آموز ورودی پایه هفتم تا پایان شهریور 96 در کاشان برطرف شود.

 

دکتر سید علیرضا مروجی معاون بهداشتی دانشگاه در این جلسه، دستاوردهای طرح تحول سلامت دهان و دندان در سال های 94 و 95 را برشمرد و از افزایش 20 درصدی خدمات دندانپزشکی به عموم مردم و گروه های هدف در سال 95 نسبت به سال 94 خبر داد.

 

دکتر محمد فرجی کارشناس مسئول سلامت دهان و دندان دانشگاه، کاهش پرداختی از جیب مردم را یکی از اهداف طرح تحول نظام سلامت برشمرد و گفت: حدود 18 میلیارد تومان کاهش پرداختی در سال های 94 و 95 در زمینه خدمات دندانپزشکی داشته ایم.

 

لازم به ذکر است در پایان از تعدادی از دندانپزشکان و کارشناسان ستادی معاونت بهداشتی که در راستای اجرای برنامه های طرح تحول سلامت دهان ودندان در طول سال 95 تلاش نموده اند، تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

گفتنی است پس از انقلاب اسلامی، به منظور گسترش و پیشرفت خدمات درمانی و بهداشتی دهان و دندان در مناطق محروم کشور و روستاها، مجلس شورای اسلامی در ۲۳ فروردین۱۳۶۰ قانون تربیت بهداشت کاران دهان و دندان را تصویب کرد.از آن پس و به پیشنهاد جامعه اسلامی دندانپزشکان، ۲۳ فروردین به عنوان روز دندانپزشکی نامگذاری شد.

 

 

 

ساعت : 14:17 -  روز  : شنبه  - 2 /  2 / 1396 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :579

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: