دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

5:06:46 PM 1398 / 04 / 31
 
اخبار

10 درصد از جمعیت منطقه کاشان سالمند هستند

رییس دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی کاشان گفت: حدود 10 درصد از جمعیت شهرستان های کاشان و آران و بیدگل سالمند هستند.

دکتر 'محمد حسین اعرابی' روز سه شنبه در آیین تکریم از سالمندان این شهرستان ها، با بیان اینکه 43 هزار و 245 نفر از جمعیت حدود 400 هزار نفری این منطقه بیش از 60 سال سن دارند، اظهارداشت: این رقم از میانگین کشوری بالاتر است.


وی، جمعیت سالمندان نه تنها در ایران بلکه در جهان را رو به فزونی دانست و افزود: بر اساس آمار تا سال 2025 میلادی 29 درصد از جمعیت کشورهای پیشرفته، بالای 80 سال سن خواهند داشت.


رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با توجه به این که همه قشرهای مردم، سالمندی را پیش روی خواهند داشت، تصریح کرد: باید برنامه هایی تدوین شودکه مردم ورود خوبی را به سن سالمندی داشته باشند.


وی تاکیدکرد: هرچه فرد در میانسالی خوب و سالم باشد در سالمندی کمتر با مشکل مواجه خواهد داشت.
رییس اداره بهزیستی کاشان نیز در این آیین از تاسیس شورای ساماندهی سالمندان در این شهرستان خبر داد و از مسوولان دستگاه اجرایی کاشان خواست برای یاری رساندن به سالمندان دانشگاه علوم پزشکی و اداره بهزیستی را تنها نگذارند.


'سید امین عسکری' افزود: سالمندان احتیاج به مراقبت های ویژه ای دارند و با توجه به آمیزه های دینی و سفارش اهل بیت عصمت و طهارت (ع) وظیفه آحاد مردم است که نسبت سالمندان تکریم و احترام قایل باشند.


وی آمار سالمندان زیر پوشش اداره بهزیستی کاشان را 400 نفر سالمند اعلام کرد و گفت: پرداخت کمک هزینه نگهداری و ارایه خدمات توانبخشی از جمله اقدام های این اداره برای سالمندان است.


در این آیین که در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد، شماری از سالمندان این شهرستان نیز حضور داشتند.
 

 

ساعت : 11:19 -  روز  : پنج شنبه  - 21 /  7 / 1390 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :1057

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: