دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

1:19:43 AM 1397 / 03 / 03
 
اخبار

نخستین کنفرانس علمی سلول‌های بنیادی در کاشان برگزار شد

نخستین کنفرانس علمی سلول‌های بنیادی با حضور مدیربانک سلول‌های بنیادی رویان اصفهان و اساتید برجسته موسسسه رویان تهران  امروز مورخ 28/11/95 در سالن دکتر محمد قریب دانشگاه علوم پزشکی  کاشان برگزار شد.

 

مدیربانک سلول‌های بنیادی رویان اصفهان در این کنفرانس، با اشاره به گسترش دانش سلول‌های بنیادی در درمان‌های علمی اظهار داشت: در یک سال اخیر امیدهای زیادی در عرصه درمان به روی پزشکان و بیماران گشوده شده است.

 

دکترمجید کوهی گفت: بی شک این سمپوزیوم با توجه به پتانسیل بسیار بالای شهر کاشان و نیز جدید بودن موضوعات و کاربردی بودن مطالب آموزشی، در ارتقای سطح علمی گروه‌های مختلف پزشکی و پیراپزشکی و ارتقای سطح سلامت مردم این منطقه تاثیر بسزایی دارد.

 

این گزارش حاکیست: در این سمپوزیوم تعدادی از اساتید و محققان برجسته کشوری، آخرین دستاوردهای علمی در خصوص سلول‌های بنیادی و بیماری‌های زنان و درمان ناباروری، سلول‌های بنیادی و درمان بیماری‌های قلبی عروقی، سلول‌های بنیادی و بیماری‌های ارتوپد، سلول‌های بنیادی و بیماری‌های مغز و اعصاب، سلول‌های بنیادی و بیماری‌های پوست، معرفی کامل بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان و فرایند ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی و مشتقات حاصل از جفت و بند ناف را ارائه دادند.

 

گفتنی است: این دوره آموزشی با 4 امتیاز بازآموزی برای گروه‌های مختلف از جمله پزشکان زنان و زایمان، متخصصین ارتوپد، پوست و مو، قلب، مغز و اعصاب، آنکولوژیست‌ها، پزشکان عمومی، پرستاران،  ماماها و گروه علوم آزمایشگاهی برگزار شد.

 

 

ساعت : 13:14 -  روز  : پنج شنبه  - 28 /  11 / 1395 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :384

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: