دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

1:40:37 PM 1398 / 06 / 30
 
اخبار

حیات مجدد یک بیمار کاشانی پس از سکته قلبی

سرپرست مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان گفت: با اقدام به موقع تیم جراحی قلب این بیمارستان، جان بیمار63 ساله ای که دچار سکته وسیع قلبی شده بود، از مرگ حتمی نجات یافت.

دکتر مهرداد حسین پور افزود: شب گذشته بیمار 63 ساله ای که به دلیل سکته وسیع قلبی دچار شوک کاردیوژنیک (حالتی که بدلیل اختلال در پمپاژ قلب رخ می دهد و با علائم افت شدید فشارخون، کاهش سطح هوشیاری و برون ده قلبی پایین همراه است و در 70% موارد باعث مرگ و میر می شود) شده بود با تشخیص و اقدام به موقع به زندگی بازگشت.

وی تصریح کرد: در این اقدام، بیمار که در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان خصوصی کاشان بستری شده بود سریعاً توسط دکتر مجید مازوچی، فوق تخصص آنژیوپلاستی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان به بخش آنژیوگرافی جراحی قلب مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان منتقل شد.

به گفته وی، بیمار بلافاصله بعد از بستری شدن در مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان به صورت اورژانسی مورد عمل آنژیوپلاستی عروق کرونر توسط دکتر مازوچی قرار گرفت که با موفقیت همراه بود.

سرپرست مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان، در طول مدت انجام عمل آنژیوپلاستی، تیم جراحی قلب نیز آماده بودند تا در صورت لزوم و نیاز، بیمار را تحت عمل جراحی قلب باز قرار دهند.

دکتر حسین پور با اشاره به اینکه، مجموعه جراحی قلب این بیمارستان با تیم مجرب و تجهیزات دارای استاندارد بالا به صورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی به بیماران می باشند، گفت: با فعال شدن اتاق عمل جراحی قلب به طور میانگین ماهانه 30 عمل جراحی قلب باز(کرونری، دریچه و اطفال) در این مجتمع انجام می شود.

وی ظرفیت بخش جراحی قلب باز مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان، جهت پذیرش بیماران را حدود 50 بیمار در ماه ذکر کرد و گفت: با اعلام بخش آنژیوگرافی این مجتمع بیمارستانی، بخش آنژیوپلاستی این مرکز نیز که هم اکنون در دو نوبت خدمت ارائه می نماید، پس از پایان ماه مبارک رمضان به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات به بیماران می باشد.

گفتنی است مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان به عنوان تنها بیمارستان جنرال منطقه قم تا اصفهان علاوه بر کاشان از شهرهای آران و بیدگل، اردستان، نطنز، بادرود، دلیجان، محلات و حتی قم پذیرای بیماران می باشد.

مرکز تخصصی درمانی قلب امام علی (ع) مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان در مورخ 30 بهمن ماه 1389 با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بخش آنژیو گرافی این بیمارستان در مهرماه همان سال با حضور استاندار اصفهان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

ساعت : 11:50 -  روز  : شنبه  - 5 /  6 / 1390 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :1602

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: