دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

9:43:55 PM 1398 / 03 / 03
 
اخبار

وزیر بهداشت

وزیر بهداشت در آیین معرفی دستاوردهای صنعت دارو و تجهیزات پزشکی کشور عنوان کرد:

پساتحریم؛ فرصتی طلایی برای داروسازان

دکتر هاشمی اعلام کرد: صنعت گران دارویی و بانک ها باید بیش از این تلاش کنند.
به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین معرفی دستاوردهای صنعت دارو و تجهیزات پزشکی کشور گفت: در موقعیت کنونی هیچ چیزی مردم را بیش از پیشرفت در زمینه های مختلف شاد نمی کند.
وی از داروسازان به عنوان جهادگرانی که بیش از حرف زدن عمل می کنند ،یاد کرد و گفت: معتقدیم جایگاه نسل ایرانی بسیار فراتر از آن چیزی است که امروز به آن دست یافته ایم و رسیدن به این جایگاه محقق نمی شود مگر با تلاش و وحدت.
وزیر بهداشت در باره پیشرفت های دارویی کشور گفت: به نظر من صنعت دارو زمانی پیشرفت کرده که بازار منطقه را تصاحب کند و این اتفاق شدنی است به شرطی که تلاش ما در این راستا بیش از گذشته باشد.
وی با اشاره به تلاش های دکتر ظریف و همکاران وی در رفع تحریم ها خاطرنشان کرد: صادرات ما در حال حاضر نسبت به گذشته دو برابر شده ولی این رقم چیزی نیست که به آن افتخار کنیم. درحال حاضر دولت و سیاسیون همه تلاش خود را انجام داده اند و اکنون نوبت به صنعت گران و بانک هاست که باید بیش از این تلاش کنند.
دکتر هاشمی با غیر قابل مقایسه خواندن صنعت دارو با صنایع دیگر خاطرنشان کرد: اگر  بتوانیم از صنعت دارو به صادرات برسیم قطعا کیفیت این اقلام افزایش پیدا خواهد کرد، قیمت ها عادلانه تر شده و موجب افتخار ما خواهد شد.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: صنعت داروسازی کشور پوست اندازی و بازسازی دارد و دوران پسابرجام زمان طلایی ای است برای اینکه داروسازان ما بتوانند برای جذب شرکای خارجی چه در زمینه ی سرمایه و چه در زمینه ی دانش اقدام کنند.
وزیر بهداشت در خصوص حاشیه های موجود در حوزه ی داروسازی کشور نیز گفت: دارو از آن دسته حوزه هایی است که همیشه حاشیه داشته است و توصیه ی من به همکاران این حوزه این است که به حاشیه ها توجه نکرده و بپذیرند که پیشرفت در گرو تعامل است.
وی با ذکر این نکته که ما بدون اشکال نیستیم و کار در این عرصه دشوار است،خاطر نشان کرد: نمی توانیم انتظار داشته باشیم که حرف اول منطقه را در صنعت دارو بزنیم  ولی به همه به چشم مظنون نگاه  کنیم. ما باید در این عرصه دل دریایی و چشم بینا داشته باشیم و خود را درگیر نگاه های سیاسی آلوده نکنیم.
وزیر بهداشت با تشکر از همه صنعت گران عرصه ی دارو و برگزار کنندگان مراسم گفت: بخش عمده ای از درآمد دارویی جهان مربوط به دارو های منو کلونال آنتی بادی است که تاکنون توانسته ایم دو مورد از آن ها را در کشور تولید کنیم و امید وارم تعداد آن در کشور دو برابر شود.
گفتنی است،آیین معرفی دستاورد های صنعت دارو و تجهیزات پزشکی کشور با اهدای جوایز به شرکت های منتخب به کار خود پایان داد.

منبع: وب دا

ساعت : 14:16 -  روز  : دو شنبه  - 3 /  12 / 1394 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :428

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: