دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

6:17:00 PM 1398 / 05 / 30
 
اخبار

مانور بسیج سلامت نوروزی سال 95 در کاشان برگزار شد

مانور بسیج سلامت نوروزی سال 1395 همزمان با سراسر کشور، امروز مورخ 1/12/94 با حضور کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی کاشان و نمایندگان ادارات تعزیرات حکومتی، صنعت معدن تجارت (حوزه تجارت)، دادستانی و اتاق اصناف  شهرستان کاشان برگزار شد.

به گزارش وب دا، معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، به اجرای بسیج سلامت نوروزی در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل اشاره کرد و اظهار داشت: هر ساله با نزدیک شدن ایام تعطیلات نوروزی با افزایش فعالیت برخی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی از جمله فروشگاه ها، اماکن اقامتی - تفریحی، اماکن مسیر  راهی و سرویس های بهداشتی در سطح شهر و در کنار جاده ها، مرکز سلامت محیط و کار و مجموعه معاونتهای بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی در سطح کشور مسئولیت تامین شرایط بهداشتی در راستای حفظ و ارتقای سطح سلامت شهروندان و مسافران نوروزی و پیشگیری از بروز اپیدمی های منتقله از آب و غذا در این ایام را بر عهده دارند.

دکتر مرتضی پنجه شاهی، با اشاره به اهمیت موضوع و ضرورت افزایش نظارت های بهداشتی گفت: برنامه بسیج سلامت نوروزی از ابتدای اسفند ماه سال جاری تا پایان پانزدهم فروردین سال بعد به صورت شبانه روزی و از ساعت 8 صبح لغایت 20 در کلیه روزهای اداری و تعطیلات و در صورت لزوم تا رفع مشکلات و رسیدگی به شکایات مردمی سامانه 190 با همکاری پرسنل بهداشت محیط با تاکید بر اماکن و مراکز حساس اجرا می شود.

وی، هدف کلی مانور را حفظ و ارتقای سطح سلامت شهروندان و مسافران نوروزی در ایام تعطیلات ذکر و تصریح کرد: افزایش نظارت و بازرسی های بهداشتی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی ، افزایش نظارت و بازرسی های بهداشتی از اماکن عمومی ، افزایش نظارت و بازرسی های بهداشتی از اماکن مسیر  راهی تحت پوشش، نمونه برداری از مواد غذایی حساس مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی و کنترل کیفی آب اشامیدنی (کلرسنجی و نمونه برداری) در اماکن عمومی و مراکز اقامتی و مسیر  راهی از اهداف اختصاصی مانور است.

کارشناس مسئول بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز در این مراسم ضمن قرائت دستورالعمل بسیج سلامت نوروزی 95 ارسالی از وزارت متبوع و مروری بر مفاد نامه اعلام نمودند در این مانور ، 18 گروه از بازرسان و کارشناسان بهداشت محیط به صورت تصادفی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن اقامتی این شهرستان ها بازدید می کنند.

مهندس محسن فتحی مقدم تصریح کرد: بازرسی از کلیه مراکز حساس با اولویت جمع آوری مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و غیرمجاز نظیر شیرینی های فاقد مجوز توزیعی در لبنیاتی ها ، خواربارفروشی ها و فروشگاههای بزرگ و نیز آجیل و خشکبار بدون روکش در بیرون از مغازه  ازدیگر اقدامات  بازرسان در این مانور است.

وی، با اشاره به اینکه این مانور همزمان با حضور چهار گروه از کارشناسان بهداشت محیط در شهرستان آران و بیدگل نیز برگزار شد، خاطرنشان کرد: طرح بازدید و نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی تا 15 فروردین ماه سال 95 ادامه دارد.

رونمایی از سامانه کشوری  190 ( سامانه گزارش تخلفات بهداشتی )

این گزارش حاکیست: در ادامه این مراسم از سامانه 190 ( سامانه گزارش تخلفات بهداشتی ) با حضور کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی کاشان و نمایندگان ادارات تعزیرات حکومتی-  صنعت معدن تجارت (حوزه تجارت - دادستانی و اتاق اصناف و مسئولین واحدهای ستادی رونمایی شد.

لازم به ذکر است همشهریان در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی با سامانه ارتباطات و رسیدگی به شکایات مردمی 190کشوری تماس گرفته و مورد را اعلام نمایند.

ساعت : 14:22 -  روز  : شنبه  - 1 /  12 / 1394 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :840

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: