دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

6:16:28 AM 1398 / 06 / 01
 
اخبار

هفته پژوهش

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه عنوان کرد:

تصویب 130 طرح تحقیقاتی در 9 ماهه اول سال جاری در دانشگاه

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، از تصویب 130 طرح تحقیقاتی در 9 ماهه اول سال جاری در دانشگاه خبر داد.
به گزارش وب دا، دکتر غلامعلی حمیدی در مراسم روز پژوهش و فناوری در سالن دکتر محمد قریب دانشگاه، گفت: در 9 ماهه اول سال جاری 166 مقاله در مجلات معتبر علمی چاپ شده است و 15 مقاله در کنگره های خارج از کشور و همچنین 234 مقاله در کنگره های داخل کشور توسط اساتید و پژوهشگران دانشگاه در سال جاری ارائه شده است.

دکتر غلامعلی حمیدی، به اقدامات پژوهشی در سال 93 اشاره کرد و تصویب 241 طرح تحقیقاتی، چاپ 11 عنوان کتاب تالیف و ترجمه، ارائه 219 خلاصه مقاله در کنگره های معتبر ملی و بین المللی، برگزاری 71 کارگاه پژوهشی را از شاخص های پژوهشی دانشگاه در این سال برشمرد.

 

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، با اشاره به فعالیت 9 مرکز تحقیقاتی شامل تروما، پرستاری تروما، فیزیولوژی، علوم تشریح، بیوشیمی و تغذیه در بیماری های متابولیک، عوامل اجتماعی موثر بر سلامت، تولید سلول های جنسی، مدیریت اطلاعات سلامت  و بیماریهای اتوایمیون مصوب در دانشگاه اظهار داشت: دو مرکز تحقیقاتی علوم تشریح و  فیزیولوژی موفق به کسب مجوز موافقت قطعی و دو مرکز تحقیقاتی مدیریت اطلاعات سلامت و بیماری های اتوایمیون موفق به کسب مجوز موافقت اصولی و نیز مرکز تحقیقات بیماری های اسهالی موفق به کسب مجوز اولیه تاسیس در سال 93 شده اند.

دکتر حمیدی اخذ رتبه هشتم مرکز تحقیقات بیوشیمی و تغذیه در بیماری­های متابولیک از بین 101 مرکز تحقیقاتی هم تراز در کشور را موفقیت بزرگی برای دانشگاه دانست.

وی از نمایه شدن مجله  Archives of Trauma ResearchوNursing and Midwifery Studies  در نمایه پر استناد  ISI و  ادامه چاپ مجلات دو ماهنامه فیض، International Archives of Health Sciences و مجله کمیته تحقیقات دانشجویی کنکاش خبر داد و از فعالیت های مسئولین و مدیران این نشریات تشکر نمود.


دکترحمیدی، با بیان اینکه دانشگاه در محور های حاکمیت و رهبری 1138 امتیاز، توانمند سازی 118 امتیاز، تولید دانش 7607 امتیاز و تحقیقات دانشجویی 220 امتیاز در ارزشیابی سال 1393 را کسب کرده است، اظهار داشت: امتیاز خام دانشگاه در سال گذشته، 9084 امتیاز بوده است که در مقایسه با سال های قبل افزایش چشمگیری داشته است و در بین 47 دانشگاه ارزیابی شده موفق به کسب رتبه 15 شده است.
 

ساعت : 14:2 -  روز  : چهار شنبه  - 25 /  9 / 1394 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :536

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: