دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

4:27:16 PM 1398 / 04 / 31
 
اخبار

طرح تحول نظام سلامت

وزیر بهداشت:

حوزه سلامت، سرآمد حوزه هایی است که انسان می تواند وقف کند/ میزان ارقام سالانه وقف در حوزه سلامت بسیار چشمگیر است

وزیر بهداشت وقف را امری بسیار مهم و موثر دانست و گفت: انسان از آنچه خداوند تحت عنوان تمکن مالی در اختیارش قرار داده می تواند برای نیت های خیری که دارد هزینه کند و حوزه سلامت، سرآمد حوزه هایی است که انسان می تواند وقف کند.

به گزارش وبدا؛ دکتر سید حسن هاشمی که عصر امروز در معیت رییس جمهور از بیماران بیمارستان امام رضا(ع) مشهد عیادت کرد، در جمع خبرنگاران حاضر شد و از ساخت مراکز بهداشتی، درمانگاه ها، بیمارستان ها و دستگیری از مستمندان توسط ایرانیان از گذشته تا به امروز تقدیر کرد.

وی میزان ارقام سالانه وقف در حوزه سلامت را بسیار چشمگیر دانست و افزود: مشارکت خیرین در حوزه سلامت چندین میلیون دلار است که توسط خیرین از داخل و خارج کشور به منظور کاهش مشکلات مردم هزینه می شود.

دکتر هاشمی ابراز داشت: امیدواریم در پروژه هایی که برای سرمایه گذاری در حوزه وقف تعریف شده، بتوانیم افراد خیر را جمع کنیم و نظرات آنها را تأمین کنیم.

وزیر بهداشت به موقوفه بودن بیمارستان امام رضا(ع) مشهد اشاره کرد و اظهار داشت: بسیاری از مراکز درمانی در سراسر کشور موقوفه هستند و ما هم طبق اصول و مرّ وقف عمل خواهیم کرد و سخت گیری های لازم را انجام خواهیم داد.

دکتر هاشمی وقف را حرکتی انسانی، ملی و شرعی عنوان کرد و گفت: امیدواریم خیرین در زمان حیات خود، وسیله صدقه جاریه را برای خود، گذشتگان و نسل های آینده فراهم کنند.

منبع: وب دا

ساعت : 14:50 -  روز  : یکشنبه  - 22 /  9 / 1394 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :528

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: