دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

2:53:50 AM 1398 / 06 / 01
 
اخبار

وزیر بهداشت در همایش "ورزش،‌ بهداشت و سلامت"

انسان سالم محور توسعه و پیشرفت است / سکته علت بیش از نیمی از مرگ و میر در کشور

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه انسان سالم محور توسعه و پیشرفت است تاکید کرد: اگر می خواهیم کشور پیشرفت کند بدون شک باید انسان سالم و تندرست داشته باشیم.

به گزارش وب دا، دکتر سید حسن هاشمی در همایش ورزش،‌ بهداشت و سلامت که صبح امروز در پارک خورشید مشهد برگزار شد، گفت: بیماری فشار خون یک بیماری ناشناخته است که باعث بروز سکته‌های مغزی در انسان می‌شود.

وی افزود: سکته علت بیش از ۵۰درصد مرگ و میر در ایران است که ۳۵درصد این سکته ها را سکته‌های قلبی و ۴۷درصد را سکته‌های مغزی شامل می‌شود.

دکتر هاشمی ادامه داد: در ایران سه تا چهار برابر میزان معمول نمک مصرف می‌شود که باعث بیماری های متعدد و افزایش احتمال سکته می‌گردد.

وی با بیان اینکه تحرک یکی از نیازهای امروز ایرانی ها است گفت: انسان سالم محور توسعه و پیشرفت است و اگر می خواهیم کشور پیشرفت کند بدون شک باید انسان سالم و تندرست داشته باشیم، حتی برای عبادت هم باید انسان تندرست و بانشاط باشیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی میانگین عمر در ایران ۵۵سال بود که این رقم امروز به ۷۳سال رسیده است.

دکتر هاشمی در پایان گفت: همه باید به سلامت خود اهمیت بدهند و دولت هم تلاش خواهد کرد تا با ممنوع کردن محصولات غذایی مضر باعث ارتقای سلامت مردم شود.

منبع: وب دا

 

ساعت : 11:4 -  روز  : شنبه  - 10 /  5 / 1394 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :656

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: