دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

2:51:34 AM 1398 / 06 / 01
 
اخبار

شرکت فعال دانشگاه علوم پزشکی کاشان در همایش سازمان های مردم نهاد در حوزه سلامت کشور

همایش سازمان های مردم نهاد در حوزه سلامت کشور با شرکت دانشگاه های علوم پزشکی به خصوص دانشگاه علوم پزشکی کاشان روز پنجشنبه مورخ 1/5/94 در سالن همایش های برج میلاد تهران برگزار شد.

به گزارش وب دا، رئیس جمهور، رئیس دفتر مقام معظم رهبری، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی، رئیس دفتر رئیس جمهور، معاون حقوقی رئیس جمهور، وزرای امور خارجه، بهداشت، رفاه و تامین اجتماعی، رئیس سازمان انرژی اتمی، جمعی از مقامات عالی رتبه کشوری، مدیران عامل و روسای هیات مدیره سازمان های مردم نهاد کشور و همچنین اعضای هیأت مدیره سازمان های مردم نهاد مرتبط با حوزه سلامت دانشگاه در این مراسم حضور داشتند.

دکتر روحانی رئیس جمهور در این نشست، خواستار مشارکت بیش از پیش سازمان های مردم نهاد در عرصه های بهداشت و درمان شد.

دکتر  سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز در این جلسه اظهار داشت: این باور باید در تمام ارکان دولت وجود داشته باشد که مردم تعیین کننده امور هستند و حضور آنان موثرتر از ما به ویژه در حوزه سلامت و بهداشت خواهد بود زیر از این طریق فرهنگ سازی موثر خواهد بود.

شایان ذکر است 38 نفر از اعضای هیأت مدیره سازمان های مردم نهاد مرتبط با حوزه سلامت از شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در این مراسم حضور داشتند.

گفتنی است: سازمان مردم نهاد و یا(NGO )سازمانی است با شخصیت حقوقی مستقل، غیر دولتی، غیر انتفاعی و غیر سیاسی است که برای انجام فعالیت داوطلبانه با گرایش فرهنگی، اجتماعی، مذهبی، بشردوستانه و بر اساس قانونمندی و اساسنامه مدون، رعایت چارچوب قوانین موضوعه کشور و مفاد آیین نامه های اجرایی آن فعالیت می کند

.

برگزاری همایش ملی سازمان های مردم نهاد سلامت با حضور رئیس جمهور و جمعی از وزرا

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در همایش سازمانهای مردم نهاد: حمایت غذایی از 10 میلیون و 500 هزار حاشیه‌نشین

وزیر امور خارجه در همایش ملی سازمان های مردم نهاد در حوزه سلامت: حضور بانوان در حوزه های خیریه عمومی غرور آفرین است

قائم مقام وزیر بهداشت در همایش ملی سمن های سلامت: تاکید وزارت بهداشت بر واگذاری بخش عمده تصدی گری های دولتی به مردم و سازمان های مردم نهاد است

معاون درمان وزارت بهداشت: آمادگی وزارت بهداشت برای واگذاری امور درمان بیماران دیالیز و سرطانی به بخش غیردولتی و سمن‌ها

 

 

 

ساعت : 14:12 -  روز  : شنبه  - 3 /  5 / 1394 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :818

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: